Monika Szotowicz z podwójnym złotem Mistrzostw Polski Masters ITT 2021

0

W rozgrywanych 26-27 czerwca Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym stargardzianka obroniła dwa tytuły zdobyte przed rokiem w swojej kategorii wiekowej. – Walczyłam siłą, głową i serduchem. Udało się! – mówi Monika Szotowicz.

W jedzie indywidualnej na czas, na dystansie 19 km uzyskała średnią 40,2 km/h, zdobywając i broniąc złoto.

Na drugi dzień wraz z koleżanką z Warszawy Magdaleną Kizerwetter-Świda na tej samej trasie obroniła tytuł mistrzowski w jeździe dwójkami na czas, uzyskując wynik o 16 sekund lepszy i średnią 40,9 km/h.

Tym samym Monika Szotowicz udowodniła, że nadal jest w ścisłej czołówce najlepszych kobiet w kraju. Należy wspomnieć, że kategoria K4 jest najliczniejszą kategorią w polskim peletonie kobiet i nie jest łatwo utrzymać się na samym szczycie.

W tym roku, z uwagi na brak czasu na treningi, stawialiśmy na dojrzałość, doświadczenie, „tatowe nogi” i wrodzone geny po dziadku. Z roku na rok jest duży progres wśród kobiet w kategorii Masters. Obawiałam się, czy tym razem wystarczy tylko potencjał, aby utrzymać się na pozycji. Walczyłam siłą, głową i serduchem. Udało się! – mówi Monika Szotowicz.

(r) – źródła: Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, UM w Stargardzie

fot. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów

Poprzedni artykułCamerata Stargard w hołdzie prof. Markowi Jasińskiemu i Stanisławowi Sadłowskiemu
Następny artykułStargardzianie na Marsie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj