MPK. Pierwsza pomoc i obsługa defibrylatorów AED – wiedzą, jak to robić

0

Kierowcy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy i obsługi defibrylatorów AED. Dzięki temu zyskali wiedzę, która może uratować życie. W całym Stargardzie w ramach Publicznej Sieci Defibrylatorów Zewnętrznych mamy 23 takie urządzenia. Są zlokalizowane w różnych częściach miasta i dostępne dla wszystkich.

Podczas szkolenia omówiono zasady postępowania w różnych sytuacjach, przykładowe reakcje pasażerów i szczegółowe czynności związane z użyciem defibrylatora AED. Szczególnie cenną wiedzę można było zdobyć w czasie symulacji prawdziwych zdarzeń. W planach są już kolejne szkolenia.

Na drzwiach autobusów, w których znajdują się defibrylatory, są specjalne naklejki. Warto pamiętać, że obsługa takiego urządzenia nie jest trudna, a może uratować ludzkie życie. Urządzenia AED są intuicyjne – może ich użyć każdy. Automatyczny defibrylator wydaje polecenia głosowe i dokładnie instruuje, co należy po kolei zrobić. Sam rozpoznaje rytm serca, wyzwala impuls elektryczny albo prowadzi osobę udzielającą pomocy przez serię uciśnięć klatki piersiowej i oddechy ratownicze.

Praktyczne szkolenie pracowników MPK przeprowadzili członkowie Fundacji „Z nami bezpieczniej”.

(r)

fot. FB/Fundacja „Z nami bezpieczniej”

Poprzedni artykułPoszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego
Następny artykułOHP pomaga seniorom


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj