Błękitni Stargard. Mają nowego trenera

0

Po tym, jak Błękitni Stargard zakończyli sezon na 18. miejscu, powodującym spadek do III ligi, można było się spodziewać, że w drużynie zajdą zmiany. Pierwsze dosięgnęły sztabu szkoleniowego.

W poprzednim sezonie zespół był prowadzony najpierw przez Tomasza Grzegorczyka, a potem przez Adama Topolskiego, który był szkoleniowcem we wcześniejszych sezonach. Walka Błękitnych o utrzymanie się w II lidze trwała do ostatniej kolejki, ale się nie udało. Po ośmiu sezonach stargardzianie spadli ze szczebla centralnego do III ligi.

Tak fatalny finał nie mógł nie pociągnąć za sobą konsekwencji. Szczególnie jeśli chodzi o sztab szkoleniowy. Jak poinformował ostatnio klub, Adam Topolski nie poprowadzi już Błękitnych w nowym sezonie. Jego miejsce zajmie znajdujący się w tym sztabie od pewnego czasu Maciej Sayed. Ma on 11-letnie doświadczenie w pracy trenerskiej z grupami młodzieżowymi. Posiada licencję trenerską UEFA A. Od dwóch lat jest mieszkańcem Stargardu i w tym czasie pracował w Akademii Piłkarskiej Błękitni jako trener juniorów młodszych, był koordynatorem w grupach młodzieżowych U14-U19, a w rundzie wiosennej minionego sezonu drugim asystentem w II-ligowej drużynie Błękitnych.

Wiadomo również, że w sztabie pozostają: trener bramkarzy Sławomir Szczeciński, kierownik Marcin Sawczak oraz trener przygotowania fizycznego Filip Dylik. Nie wiadomo natomiast jeszcze, kto zostanie drugim trenerem.

Start III ligi planowany jest na weekend 7-8 sierpnia.

mk

Poprzedni artykułPLK ruszają z przebudową wiaduktu przy ul. Składowej
Następny artykułCzyj to telefon?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj