Stargard dochodzi do siebie po nawałnicy

0

Zalane ulice, place, parkingi, piwnice, partery domów, garaże, działki. Nieprzejezdne trzy wiadukty. Takiej ulewy z wichurą dawno nie było. Pomiędzy zjazdami na parking Kauflandu zapadła się jezdnia. Doszło do awarii kanalizacji. Ten fragment ul. Kościuszki wciąż jest bez przejazdu dla autobusów. Między ulicami Spokojna – Szczecińska ruch nadal odbywa się przez parking Kauflandu.

1 lipca był wyjątkowo pracowity dla strażaków z powiatu stargardzkiego i nie tylko. Najpierw, po godzinie 1 w nocy, strażacy z JRG Stargard dostali dyspozycję wyjazdu kontenerów przeciwpowodziowych i pompy wysokiej wydajności do Szczecina, aby pomóc szczecińskim strażakom.

Po godzinie 7 rano zaczęły spływać pierwsze zgłoszenia o zalewaniu terenów na terenie powiatu stargardzkiego. Później było ich tak dużo, że strażacy prowadzili działania do godziny 23. W tym dniu odnotowano 256 zdarzeń na terenie powiatu stargardzkiego, z tego 232 w samym mieście Stargard. W akcjach ratowniczych brało udział 150 strażaków, 26 zastępów OSP,  PSP oraz Wojskowej Straży Pożarnej 12. Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie. Pomagali też strażnicy miejscy, policjanci. Również wszyscy pracownicy MPGK zostali skierowani do działań poprawiających sytuację kryzysową.

Ludzie próbujący zgłosić zdarzenia musieli długo czekać, dzwoniąc na numer alarmowy 998. Pomimo zwiększenia obsady na stanowisku kierowania, dyżurni nie byli wstanie odebrać wszystkich połączeń. Część zgłoszeń napłynęła również z numeru alarmowego 112.

Wczoraj do wieczora trwały prace z użyciem ciężkiego sprzętu w miejscu zapadnięcia się jezdni na ul. Kościuszki. Roboty będą kontynuowane.

W związku z naprawą nawierzchni tej ulicy w dalszym ciągu linie komunikacyjne 5, 15 oraz 25 nie kursują przez ulice Aleja Gryfa i Kościuszki:

– dla linii komunikacyjnej 5 i 25 nieczynne są przystanki: Al. Gryfa – Jesienna, Kościuszki – Al. Gryfa oraz Kościuszki – Cmentarz,

– dla linii komunikacyjnych 15 i 25 nieczynne są przystanki: Al. Gryfa – Kościuszki oraz Al. Gryfa – Pogodna,

– objazdy linii komunikacyjnych odbywają się poprzez łącznik ul. Pogodnej, ul. Przedwiośnie do ul. Spokojnej oraz w kierunku przeciwnym.

O przywróceniu kursów linii komunikacyjnych 5,15 oraz 25 w tej części miasta MPK poinformuje w osobnym komunikacie.

bk – źródła: KP PSP w Stargardzie, UM w Stargardzie, MPK w Stargardzie

fot.: KP PSP, OSiR, internauci, Maciej Kuszela

Poprzedni artykułTour de Konstytucja PL – przystanek Stargard
Następny artykułZbiórka rzeczy dla osób dotkniętych przez nawałnicę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj