Rowerowa Stolica Polski. Stargard w czołówce – wykręcił 219 tys. km

0

Blisko 45 tys. cyklistów z 53 miast w Polsce wzięło udział w akcji Rowerowa Stolica Polski. W naszym mieście do wydarzenia przyłączyło się ponad 1500 miłośników dwóch kółek, którzy w sumie wykręcili przeszło 219 tys. km. Ten wynik oznacza bardzo wysoką, szóstą pozycję Stargardu.

– Nasz debiut można uznać za naprawdę udany. Kilometry przejechane przez każdego z uczestników robią wrażenie. Wiem, że kręcili na ten wynik niejednokrotnie całymi rodzinami. Szóste miejsce na ponad 50 miast to czołówka. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy włożyli wysiłek w osiągnięcie tak świetnego wyniku dla Stargardu. Patrząc na zapał i zaangażowanie stargardzian, można przypuszczać, że następną edycję wydarzenia nasze miasto znów zakończy świetnym rezultatem, a uczestników będzie jeszcze więcej – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu przejechali na swoich rowerach w sumie ponad 7 mln km. W Stargardzie najwięcej wykręcił Edward Gwozda (prawie 4,5 tys. km). W ciągu miesiąca wszyscy rywalizujący wykonali przeszło 353 tys. treningów powyżej kilometra.

W tym roku trzeci raz triumfowała Nowa Sól (niemal 584 tys. km), na drugim miejscu Biała Podlaska (prawie 480 tys. km), a na trzecim Puławy (blisko 265 tys. km). Kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski została zaplanowana na połowę przyszłego roku.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski

Poprzedni artykułJohnson&Johnson od ręki w SCK
Następny artykułSzarża Ułańska. Czołganie pod Rosomakiem, bieg po oponach i podobne atrakcje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj