SBO 2022. Można zgłaszać propozycje

0

Wraca Stargardzki Budżet Obywatelski. Do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 100 tys. zł. Na każdy obszar przypada 350 tys. zł, a pomysły na inwestycje muszą mieć wartość do 300 tys. zł. Można już zgłaszać swoje propozycje. Najwygodniej zrobić to przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo skorzystać z formularza w najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym”. Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z 30 podpisami stargardzian popierających zgłoszenie.

– Z dużym optymizmem i nadzieją ruszamy ze Stargardzkim Budżetem Obywatelskim 2022. Jestem przekonany, że ta długa przerwa zaowocuje jeszcze lepszymi pomysłami na ciekawe inwestycje w całym mieście. Stargardzianie w każdej edycji SBO udowadniają, że są naprawdę bardzo kreatywni i chcą zmieniać naszą wspólną przestrzeń. Widać to również w stale rosnącej liczbie głosujących – mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Serdecznie zachęcam do zgłaszania propozycji – mówi prezydent Rafał Zając.

Swój pomysł do realizacji w ramach SBO może zgłosić każdy mieszkaniec naszego miasta, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzory zgody, formularza zgłoszenia propozycji oraz listy poparcia – można pobrać ze strony www.stargard.budzet-obywatelski.org i w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17.

W formularzu należy wskazać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, na którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy. Głosowanie na zaakceptowane projekty odbędzie się w dniach 16-31.08.2021 r. Wyniki mamy poznać do 30.09.2021 r.

Dotychczas w naszym mieście odbyło się 7 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 74 projekty, oddając na nie w sumie ponad 71 tys. głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie pochłonęły 12 mln zł.

(r), grafika UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBędzie jaśniej na Warownej
Następny artykułJohnson&Johnson od ręki w SCK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj