Jest więcej czasu na SBO

0

Miasto wydłuża czas na zgłaszanie projektów, które mieszkańcy chcieliby zrealizować w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Można to zrobić jeszcze do 25.07. (niedziela). Warto wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć, co jeszcze przydałoby się w najbliższej okolicy. W tej edycji SBO do dyspozycji stargardzian jest 2,1 mln zł. Na każdy obszar przypada 350 tys. zł, a pomysły na inwestycje muszą mieć wartość do 300 tys. zł.

Swoje propozycje najwygodniej zgłosić przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo skorzystać z formularza w najnowszym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym”. Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie.

Swój pomysł do realizacji w ramach SBO może zgłosić każdy mieszkaniec naszego miasta, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzór można pobrać ze strony www.stargard.budzet-obywatelski.org i w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17. Dodatkowo do każdej propozycji trzeba dołączyć listę z 30 podpisami mieszkańców popierających projekt.

W formularzu należy wskazać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, na którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy. Wyniki głosowania mamy poznać do 30.09.2021 r.

Dotychczas w naszym mieście odbyło się 7 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 74 projekty, oddając na nie w sumie ponad 71 tys. głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie pochłonęły 12 mln zł.

(r), grafika: UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł300-metrowe rozlewisko oleju na Broniewskiego
Następny artykułKlub Wojskowy. Pejzaże Aleksandry Cyglickiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj