Obozy harcerskie z ćwiczeniami ewakuacyjnymi – dla bezpieczeństwa uczestników

0

Nieprzewidywalna pogoda sprawia, że zorganizowane na terenie powiatu stargardzkiego obozy harcerskie są pod czujną opieką służb – straży pożarnej i policji.

W miniony poniedziałek (12.07.), w związku z organizacją obozu harcerskiego na terenie powiatu stargardzkiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie przeprowadzili szkolenie uczestnikom obozu. W jego trakcie omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku oraz zasady zachowania w lasach podczas pożarów, burz i wichur. Ponadto przeprowadzone zostało dodatkowe szkolenie z obsługi sprzętu gaśniczego dla kadry obozu harcerskiego. Sprawdzono również organizację próbnej ewakuacji na terenie obozowiska.

Z kolei dzisiaj (14.07.) na terenie nadleśnictwa Dobrzany przeznaczonym na organizację obozu harcerskiego odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne we współpracy z zastępem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociwlu oraz funkcjonariuszami policji.

Niezapowiedzianą ewakuację przeprowadzono zgodnie z odpowiednią procedurą (Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami z 19 czerwca 2019 r.). Po sprawdzeniu organizacji ewakuacji odbyło się krótkie podsumowanie z zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas obozu harcerskiego i podziękowano uczestnikom za wspólne ćwiczenia.

(r), fot. – źródło: KP PSP Stargard

Poprzedni artykułKlub Wojskowy. Pejzaże Aleksandry Cyglickiej
Następny artykułJake O’Brien dołącza do Spójni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj