Różanka zachwyca

0

Róże w Parku Jagiellońskim przyciągają spacerowiczów z całego Stargardu. To wyjątkowe miejsce odwiedzają również turyści. Bo jak się nie zachwycić setkami różanych krzewów w pełnym rozkwicie? Jest też gdzie odpocząć – do wyboru ławki wśród kwiatów, a także bardzo wygodne, szerokie siedziska z widokiem na ogród.

Odwiedzający różankę podziwiają w jednym miejscu wiele odmian tych wyjątkowych roślin. Są róże pnące, które oplatają pergole przy ławkach, duże krzewy o imponujących kwiatostanach i niskie, rozłożyste rośliny o drobnych, ale gęsto skupionych różyczkach. Zachwycają również kolory i zapachy.

Różanka pięknie się też eksponuje na tle kolegiaty.

Piękne, zadbane rośliny przyciągają również pożyteczne owady. Słodki zapach setek kwiatów wyczuwalny jest już z daleka. Pszczoły i trzmiele korzystają zarówno z róż, ale też lawendy. To dobre miejsce na obserwację ich ważnej i potrzebnej pracy z bezpiecznej odległości.

Ogród różany jest jednym z pomysłów zrealizowanych w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz ze zmodernizowanym Parkiem Jagiellońskim stał się miejscem relaksu bardzo wielu mieszkańców. Kwiaty podziwiają także goście spoza miasta, którzy chętnie fotografują się na tle wielobarwnych róż.

Warto przy najbliższej okazji odwiedzić nie tylko różankę, ale i inne zakątki Parku Jagiellońskiego. Na przykład można tam również odpocząć na trawie, na polanie rekreacyjnej między dębami.

(r)

fot.: UM w Stargardzie, Maciej Kuszela

Poprzedni artykułPółmetek drążenia tunelu w Świnoujściu
Następny artykułSzarża Ułańska 2021. Była zabawa!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj