St. szer. Anna Peksa mistrzynią Polski w strzelaniu. Pełni służbę w Stargardzie

0

Pierwszy raz w historii Wojska Polskiego mistrzem w strzelaniu z karabinka została kobieta. Taki sukces w pełni zasłużył na godne docenienie.

Starszy szeregowy Anna Peksa to żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej.
W codziennej służbie jest instruktorem na najnowocześniejszym w Polsce systemie szkolno–treningowym Śnieżnik w Stargardzie. Strzelectwo trenuje od wielu lat, więc biorąc udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego, była odpowiednio przygotowana.

Wywalczenie, a raczej „ustrzelenie” tytułu mistrzowskiego przez żołnierza 12. BZ było nie lada sukcesem. Z tego powodu zastępca dowódcy – szef sztabu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generał brygady Jacek Ostrowski spotkał się 15 lipca br. z mistrzynią, aby osobiście pogratulować tego zwycięstwa oraz wyróżnić żołnierza „Błękitnej” Brygady.

W trakcie spotkania w Sali Ceremonialnej  12. BZ generał Jacek Ostrowski omówił z mistrzynią proces przygotowań do zawodów i plany na najbliższą przyszłość, co podsumował następująco: – W imieniu dowódcy 12. Dywizji stawiam Pani zadanie, aby za rok wygrać zawody zarówno indywidualnie,
jak i zespołowo.

(r), fot. – źródło: kpt. Błażej Łukaszewski

Poprzedni artykułZgłoś źródło ciepła w magistracie
Następny artykułIgrzyska olimpijskie w Tokio z udziałem sportowców z Pomorza Zachodniego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj