Zgłoś źródło ciepła w magistracie

0

Tylko w Biurze Obsługi Klienta UM przy ul. S. Czarnieckiego 17 (osobiście albo pocztą) lub przez internet można składać deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Od 1.07. taki obowiązek ma każdy właściciel lub zarządca budynku albo lokalu. Trzeba pamiętać, że za niezłożenie deklaracji grozi kara grzywny.

Szczegóły można znaleźć tutaj. Dokumenty do CEEB należy złożyć w ciągu 12 najbliższych miesięcy – dla już istniejących budynków, a dla nowo powstałych obiektów – w ciągu 14 dni. Deklaracja zawiera: imię i nazwisko właściciela/zarządcy, adres nieruchomości, informacje o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach, a także – opcjonalnie – kontaktowy numer telefonu i adres e-mail.

Dokumenty można składać przez stronę internetową www.zone.gunb.gov.pl – to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Inna opcja to wizyta w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) lub wysłanie deklaracji pocztą na adres UM.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to baza ogólnopolska. Docelowo ma służyć poprawie jakości powietrza. Obowiązek zgłoszenia źródeł ciepła przez właścicieli/zarządców budynków wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Praktyczny informator dla zarządców i właścicieli – załącznik tu:

https://stargard.eu/aktualnosci/zglos-zrodlo-ciepla-w-um/

(r), grafika – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPlatforma widokowa w Widuchowej otwarta. Widoki zapierają dech!
Następny artykułSt. szer. Anna Peksa mistrzynią Polski w strzelaniu. Pełni służbę w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj