Igrzyska olimpijskie w Tokio z udziałem sportowców z Pomorza Zachodniego

0

23 lipca (piątek) rozpoczną się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W rywalizacji na różnych arenach uczestniczyć będzie 14 zawodników z naszego regionu.

Tuż przed wylotem do Japonii z tyczkarzem Piotrem Liskiem (fot.: w środku) spotkał się marszałek Olgierd Geblewicz i członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

Podczas spotkania rozmawiano głównie o przygotowaniach do igrzysk, ostatnich startach i aktualnej formie Piotra Liska. Zawodnik OSOT-u Szczecin, do którego należy rekord Polski 6,02 m, to jedna z największych zachodniopomorskich nadziei na olimpijski medal.

– Swoją formę przed igrzyskami oceniam jako bardzo dobrą. Zobaczymy, czy uda się ją wykorzystać. Konkurencja jest bardzo silna, a kandydatów do medalu wielu – mówił Piotr Lisek, czwarty zawodnik poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro i wicemistrz świata z Londynu w 2017 roku.

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Udział w nich weźmie 14 sportowców. M.in. biegacze Patryk Dobek, Michał Rozmys i Krystian Zalewski, pływak Karol Ostrowski, a także żeglarka Agnieszka Skrzypulec, tenisistka stołowa Natalia Partyka oraz kolarki torowe Daria i Wiktoria Pikulik. Ponadto w Tokio zobaczymy byłych naszych reprezentantów, aktualnie lekkoatletów AZS Lublin: Małgorzatę Hołub-Kowalik, Sofię Ennaoui i Marcina Lewandowskiego.

24 sierpnia do rywalizacji przystąpią sportowcy niepełnosprawni. W XVI Igrzyskach Paraolimpijskich wystąpi co najmniej 9 reprezentantów Pomorza Zachodniego, m.in. Maciej Sochal i Robert Jachimowicz ze Startu Koszalin oraz Joanna Oleksiuk, Patryk Chojnowski, Jakub Nicpoń, Jolanta Majka i Michał Gadowski ze Startu Szczecin. Zmagania paraolimpijczyków zakończą się 5 września.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułSt. szer. Anna Peksa mistrzynią Polski w strzelaniu. Pełni służbę w Stargardzie
Następny artykułMłodzież zaśpiewała COOLturalnie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj