Wakacyjne remonty w szkołach

0

Ponad 3 mln zł – tyle pieniędzy pochłoną wakacyjne remonty i inwestycje w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach. To zarówno bieżące naprawy, jak i projekty realizowane w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po letniej przerwie młodzi ludzie wrócą we wrześniu do wyremontowanych sal, skorzystają z dodatkowego wyposażenia i odnowionych łazienek oraz komfortowych placów zabaw.

W Szkole Podstawowej nr 1 zmodernizowane zostanie ogrodzenie. Wykonane będą również bieżące naprawy i prace porządkowe. W ramach SBO pojawią się budki lęgowe dla jerzyków. Z kolei w SP nr 2 uczniowie po wakacjach będą korzystać z odnowionych toalet. Wyremontowane zostaną również niektóre sale lekcyjne.

Boisko do piłki nożnej i całoroczna trampolina

W SP nr 3 będzie nowe wyposażenie pracowni komputerowej. Na zewnątrz naprawione zostanie podłoże na placu zabaw. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku uczniowie i mieszkańcy całego os. Chopina zyskają tam nowoczesne boisko do piłki nożnej. A na placu zabaw pojawi się całoroczna trampolina – to projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz tego w budynku szkoły zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna.

Monitoring, wyremontowane sale, łazienki, nowe oświetlenie – to wszystko po wakacjach czekać będzie na uczniów i nauczycieli w SP nr 5. Dodatkowo w ramach SBO powstanie tam kompleks zabawowo-rekreacyjny.

Zmodernizowany dach, dodatkowy monitoring i siłownia plenerowa

Na os. Pyrzyckim w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 planowany jest remont świetlicy. Mieszkańcy w różnym wieku korzystają tam już ze zrealizowanego niedawno projektu SBO – zielonych miejsc wypoczynku i rozbudowanego placu zabaw. Z kolei w budynku SP nr 7 pomalowane zostaną wnętrza.

Malowanie i bieżące naprawy robione są też w Szkole Podstawowej nr 8 – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Natomiast w SP nr 9 inwestuje się w modernizację instalacji elektrycznej i przebudowę pracowni internetowej. Poprawi się również komfort i bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. W te wakacje zmodernizowany tam będzie dach. Pojawi się też dodatkowy monitoring. Placówka przy ul. Szkolnej 2 zyska siłownię plenerową. To inwestycja w ramach SBO.

W Szkole Podstawowej nr 11 trwa modernizacja parkietu w sali gimnastycznej. Prowadzone są również bieżące naprawy. Po wakacjach młodzi stargardzianie skorzystają tam też z nowego placu zabaw z mini siłownią – kolejnej inwestycji wybranej przez mieszkańców w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim.

Wymiana okien, malowanie sal, doposażenie placu zabaw

Trwają również liczne remonty w przedszkolach. PM nr 1 prowadzi modernizację budynku i ogrodzenia. W Przedszkolach Miejskich nr 2, 4 i 6 wyremontowane zostaną łazienki. W PM nr 5 nastąpi wymiana okien, malowanie sal, doposażenie placu zabaw, nowy sprzęt w kuchni – to tylko część wakacyjnych prac. Drobne naprawy i malowanie planowane jest również w Młodzieżowym Domu Kultury.

W Stargardzie działa 7 publicznych przedszkoli – w tym dwa z oddziałami integracyjnymi – oraz 11 podstawówek – w tym jedna z oddziałami integracyjnymi, jedna z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia.

Jak co roku remonty w miejskich szkołach i przedszkolach prowadzone są w czasie letnich wakacji, aby przygotować te placówki na powrót uczniów i przedszkolaków jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMłodzież zaśpiewała COOLturalnie
Następny artykułDobry Start z pomocą eksperta


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj