Szybsze opryski komarów

0

Jak informuje magistrat, z uwagi na liczne sygnały od mieszkańców przyspieszone zostało kolejne odkomarzanie. Opryski zostaną przeprowadzone w najbliższą sobotę i niedzielę (24-25.07.). Dzięki odkomarzaniu zmniejszy się także liczba kleszczy i meszek w całym mieście – zwłaszcza w parkach i na terenach zielonych. Prace potrwają od 20:00 do 6:00. Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Akcja będzie przeprowadzana na terenach:

parków: Bolesława Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3 Maja, Panorama, Batorego, przy ul. Lotników;

cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;

rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia akcji można bezpiecznie przebywać na danym terenie.

Aby odkomarzanie było skuteczne, musi być przeprowadzane w sprzyjających warunkach. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, nie może też być zbyt ciepło. O ewentualnej zmianie terminu oprysków będziemy informować na bieżąco.

(r)

fot. pexels.com (autor icon0.com)

Poprzedni artykułKwalifikacja wojskowa 2021 w powiecie
Następny artykułChopina. Najpierw chodnik, teraz parking


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj