Miedwie kolejny raz objechane – na wyścigi

0

329 zawodników pokonało trasę Maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie. Najlepszym zajęło to tylko półtorej godziny. Jak zwykle na starcie stanęli kolarze niemal z całej Polski. Tradycyjnie też sportowym zmaganiom towarzyszyły dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

Każdy uczestnik miał do pokonania 58 km. Zwycięzcą XV Maratonu MTB dookoła Miedwia został Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, który dojechał na metę z czasem 1:34:40. Na drugim miejscu z minimalną stratą uplasował się Przemysław Burzych z Polic (1:34:45). Trzecią lokatę wywalczył Radosław Ciechanowski z Nowogardu, który objechał Miedwie w 1:35:03.

Najlepszy stargardzianin – Patryk Frątczak z STC – pojawił się na mecie wyścigu z czasem 1:37:08, co dało mu 6. miejsce. Z kolei wśród pań jako pierwsza trasę ukończyła Dorota Klewecka ze Stargardu (1:51:37).

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody od sponsorów.

Osobno rywalizowali strażacy. W Mistrzostwach Polski Strażaków PSP najlepszy okazał się Adam Adamkiewicz z Poznania. Pokonał trasę z wynikiem 1:40:08.

Organizatorem Maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie jest Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów.