Pol’and’Rock na Pomorzu Zachodnim nie tylko w tym roku

3

– Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata! To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej z udziałem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i burmistrza Płotów Radosława Mackiewicza.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się dzisiaj przed Pol’and’Rock 2021 na lotnisku Makowice – Płoty, gdzie jutro, w czwartek, o godz. 15 rozpocznie się wielkie granie.

Powrót najpiękniejszego festiwalu świata po 25 latach

Festiwal organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Samorząd województwa wspiera to muzyczne wydarzenie.

– Cieszę się bardzo, że mogę dzisiaj witać w swoim regionie najpiękniejszy festiwal świata, który odbywa się w duchu ekologii i poszanowania dla środowiska – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. – Kiedy kilka lat temu PKP skasowało dodatkowe pociągi do Kostrzynia, jako pierwsi podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń pociągami regionalnymi, aby nasi mieszkańcy, wierni fani muzyki i filozofii festiwalu, mogli łatwiej dojechać na miejsce. Nawet mi wtedy nie przeszło przez myśl, że za jakiś czas decyzja o uruchomieniu dodatkowych połączeń ze Szczecina, Kołobrzegu i Łobza będzie naszym wkładem w to, by uczestnicy Pol’and’Rock z całej Polski mogli dojechać do Płotów w Zachodniopomorskiem. Zapraszam wszystkich do strefy Pomorza Zachodniego, gdzie będą ekologiczne warsztaty, i gdzie nie zabraknie dyskusji o wartościach. Bo przypomnę, że dotychczasowy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar pochodzi z Pomorza Zachodniego.

To nowe miejsce jest na lata

Szef WOŚP podkreślił, że tegoroczny festiwal organizowany jest w wyjątkowo trudnych „covidowych czasach”: – Na pustym polu, od podstaw, zbudowaliśmy to miejsce na naszym doświadczeniu, dzięki ogromnej życzliwości wszystkich służb i profesjonalizmowi naszych partnerów. Organizując festiwal, zbudowaliśmy naszą filozofię i naszą społeczność. Różnica między pierwszym festiwalem a tym dzisiejszym jest taka, że dziś mogłyby tutaj zagrać największe światowe gwiazdy i nie byłoby żadnych uwag co do organizacji.

Przypomniał, że koncertom na Pol’and’Rock towarzyszą inne wydarzenia.

– W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się aż 44 warsztaty, będziemy mówić o prawach człowieka i konstytucji. Obecność zapowiedział nowy rzecznik praw obywatelskich – informował Jerzy Owsiak. – Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata. To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy.

– Deklaracja Jurka, że festiwal zadomowi się w tym miejscu na kolejne lata, jest wspaniałą informacją. Z dumą będę wszystkich witał w moim pięknym regionie – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Pol’and’Rock ma być eko i w dobrym klimacie

Gospodarz województwa i dyrygent WOŚP w czwartek o godz. 15 oficjalnie otworzą festiwal, a później (około godz. 16.30-17.00) Strefę Pomorza Zachodniego na terenie lotniska Makowice. Będzie to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji. 2021 jest Rokiem Ekologicznym w regionie, więc tegoroczny Pol’and’Rock również ma być eko i w dobrym klimacie. Z leżakami, huśtawką na „dźwigozaurach”, zieloną ścianką, Z przestrzenią dziecięcą, sportową, naukową

Przez trzy dni będą odbywać się tam ekologiczne warsztaty, wydarzenia promujące turystyczne atrakcje regionu, ale również szczecińskie uczelnie. Przygotowano też specjalny program prezentujący fundusze europejskie. Ponadto zaplanowano strefę gier planszowych, plac zabaw, ekspozycję Morskiego Centrum Nauki. Na spragnionych sportowych aktywności czekają organizatorzy biegów ExtremE Wolf.

Piętnaście par pociągów każdego dnia

By ułatwić dojazd na Pol’and’Rock, Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało o uruchomieniu dodatkowych pociągów regionalnych. Już od środy na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg kursuje piętnaście par pociągów każdego dnia. Dwa razy więcej niż normalnie. Po zakończeniu festiwalu uruchomione zostaną również połączenia nocne (31 lipca / 1 sierpnia), dzięki którym możliwe będzie odwiezienie uczestników koncertów do Szczecina i Kołobrzegu. Specjalny rozkład jazdy obowiązywać będzie także w niedzielę 1 sierpnia.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r., a w 1996 r. impreza została zorganizowana w Szczecinie na lotnisku Dąbie. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, Pol’and’Rock zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym, z liczbą uczestników ograniczoną do 20 tysięcy. Na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Koncerty, spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych i inne festiwalowe wydarzenia można śledzić w internecie:

https://polandrockfestival.pl/

https://www.facebook.com/PolAndRockFestival

https://www.youtube.com/channel/UC6FX0-x8RRJ4WsZr32Qh_FQ

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykułPożar budynku mieszkalnego w Bielkowie
Następny artykułZmiany w ruchu pod wiaduktami: jeden otworzą, drugi zamkną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj