Pożar budynku mieszkalnego w Bielkowie

0

Aż 9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Bielkowie. Akcja ratownicza trwała prawie 5 godzin.

Do zdarzenia doszło 26 lipca. O godz. 14:12 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Bielkowie. Do palącego się tam budynku skierowano 9 zastępów straży pożarnej (5 zastępów z JRG Stargard oraz po jednym zastępie z OSP Bielkowo, OSP Kobylanka, OSP Reptowo i OSP Kunowo). Na miejscu stwierdzono pożar dachu i poddasza budynku mieszkalnego oraz pomieszczeń znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zaczęto gasić płonący obiekt – z zewnątrz w natarciu na dach, z drabiny mechanicznej, a wraz z rozwojem akcji  wprowadzono prąd gaśniczy do wnętrza mieszkania.

Później prowadzono prace rozbiórkowe pokrycia dachowego oraz dogaszano pojawiające się zarzewia ognia. Gdy działania gaśnicze zostały zakończone, przystąpiono do ewakuacji mienia z zalanego lokalu. Ponadto strażacy zabezpieczyli dach plandeką przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Na miejscu obecny był dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Stargardzie oraz komendant powiatowy PSP w Stargardzie. Działania zakończono o 18:55 i zastępy wróciły do jednostek.

(r), fot. – źródło: KP PSP Stargard

Poprzedni artykułTalenty i pasje uczestników Warsztatów Plastycznych 2020/2021
Następny artykułPol’and’Rock na Pomorzu Zachodnim nie tylko w tym roku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj