Huśtawka na dźwigozaurach jedzie w Polskę

1

Niezwykła konstrukcja, która była atrakcją Pol’and’Rock Festival, stoi już na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. I stamtąd rozpocznie objazd po kraju. Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów będzie promować radosne i kreatywne Pomorze Zachodnie. Uzgodnione są już pierwsze lokalizacje – Łódź, Gdańsk, Rzeszów. A w planach – kolejne miasta i kolejne artystyczne instalacje reklamujące region.

Pohuśtać się na żurawiach portowych to nie lada gratka. Taka atrakcja przygotowana była dla uczestników Pol’and’Rock Festival, który po latach wrócił na Pomorze Zachodnie. Duża huśtawka na replikach szczecińskich dźwigozaurów spodobała się. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać krótki film na huśtawce.

– Pomorze Zachodnie jest piękne, radosne, aktywne – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje morski region, portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek, wakacje w dobrym klimacie. Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu chcemy wyeksportować do innych regionów. Zachęcić ich mieszkańców, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.

Niezwykła huśtawka pojedzie do Łodzi, Rzeszowa, Gdańska. Trwają rozmowy również z Poznaniem i Warszawą. Uzgadniane są konkretne lokalizacje i terminy. Teraz na dźwigozaurach mogą pobujać się turyści i mieszkańcy Międzyzdrojów. W poniedziałek efektowna konstrukcja z logo Pomorza Zachodniego stanęła przy Promenadzie Gwiazd. Ma być tam co najmniej dwa – trzy tygodnie, a później ruszy w Polskę.

Dźwigozaury są pierwszą, ale nie ostatnią instalacją artystyczną, która będzie promowała region. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, lokalnych artystów, organizacji społecznych.

Instalacje symbolizuje i reklamujące Pomorze Zachodnie będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UM WZ

Poprzedni artykuł„Niezależność” w parku Chrobrego
Następny artykułPo wizycie ministra kultury w Stargardzie: Będą pieniądze na windy i renowację kaplic w kolegiacie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj