„Niezależność” w parku Chrobrego

0

W parku Chrobrego mamy nową wystawę plenerową. Po powojennych „Wieściach” prezentowany jest inny tytuł lokalnej prasy. Tym razem na planszach opowiedziana jest historia nieco nowszego wydawnictwa – Tygodnika „Niezależność” z 1981 r.

Wystawę „Czas «Niezależności»” przygotowała Jolanta Aniszewska z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. To wspomnienie szczególnej gazety, która wpisała się w historię Stargardu. Jej twórcy poruszali przede wszystkim tematy dotyczące naszego miasta i regionu. Nie unikano także krytyki środowiska NSZZ „Solidarność”.

Czytelnicy „Niezależności” dostawali informacje, których nie można było znaleźć w „Głosie Szczecińskim” albo „Kurierze Szczecińskim”. Redakcja tygodnika przygotowała także „Biuletyn MKS Stargard”. Publikacja wydana na powielaczu trafiła do stargardzkich zakładów pracy podczas strajku ostrzegawczego 27.03.1981 r.

Warto przy okazji wizyty w Parku Chrobrego zobaczyć tę wystawę, by wrócić wspomnieniami do jednych z najbardziej „gorących” wydarzeń w powojennej Polsce.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSP nr 10. Będzie strefa street workoutu i siłownia zewnętrzna
Następny artykułHuśtawka na dźwigozaurach jedzie w Polskę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj