SP nr 10. Będzie strefa street workoutu i siłownia zewnętrzna

0

W najbliższym czasie stargardzianie będą mogli korzystać z kolejnego miejsca do ćwiczeń. Przy Szkole Podstawowej nr 10 pojawią się zestaw do street workoutu i siłownia zewnętrzna. Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe urządzenia uzupełnią przyszkolne boisko i plac zabaw. Już niedługo będzie tam można potrenować street workout, czyli połączenie gimnastyki z elementami parkouru. To aktywność dla każdego – wszystko zależy od stopnia zaawansowania. Podstawowymi ćwiczeniami są pompki, podciągnięcia, stanie na rękach i zwisy.

Przy SP nr 10 zamontowane zostaną także urządzenia siłowni plenerowej. Zajmie ona powierzchnię około 100 mkw., a strefa street workoutu – 150 mkw. Pod urządzeniami wykonana zostanie także nawierzchnia – utwardzona (siłownia) lub piasek (street workout).

Koszt całej inwestycji to 85 tys. zł.

To kolejny etap rozbudowy terenu przy Szkole Podstawowej nr 10. Wcześniej powstał tam plac zabaw z ułatwionym dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Wymieniono również ogrodzenie.

Już w połowie sierpnia poznamy pomysły, na które będzie można głosować w tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły są tutaj.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. FB/Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie

Poprzedni artykułPowrót SOP. Parkingi za darmo, ale na określony czas
Następny artykuł„Niezależność” w parku Chrobrego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj