Odcinki Andersa i Sikorskiego – do remontu. Ruszyły wstępne prace

0

Na tę inwestycję czeka wielu mieszkańców. Dzięki dofinansowaniu jej przez miasto, powiat zmodernizuje część ulicy W. Andersa – od ul. Jagiellońskiej do ul. Jesionowej i ulicę W. Sikorskiego – na odcinku od ul. W. Andersa do al. Dębowej. Na obu ulicach pojawi się nowa  nawierzchnia. Wyremontowane też będą chodniki.

MPGK już prowadzi na Andersa prace związane z wymianą rur wodociągowych i czyszczeniem sieci kanalizacyjnej.

Miasto przeznaczyło na remont tych ulic 600 tys. zł, czyli połowę wartości prac. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tych dróg – zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.

Z powodu remontu od poniedziałku (9.08.) zmieni się rozkład jazdy autobusu linii nr 10.

Trasa przebiegać będzie inaczej na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Kazimierza Wielkiego. Zamiast ul. Dębową, ul. W. Sikorskiego, ul. W. Andersa i ul. Bydgoską „dziesiątka” pojedzie ul. Wiejską i ul. Jagiellońską. Na tych ulicach pojawią się również przystanki tymczasowe. Nieczynne będą natomiast przystanki: Sikorskiego 01 Dębowa, Sikorskiego, Andersa – Tuwima, Bydgoska – Jesionowa NŻ oraz Bydgoska 01 – Robotnicza. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć na www.rozklady.mpkstargard.pl. Żeby być na bieżąco, warto też śledzić facebookowy profil Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułOddaj elektrośmieci, weź sadzonkę
Następny artykuł48. ILF. Festiwal z O.Megą w tle


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj