48. ILF. Festiwal z O.Megą w tle

0

Jan Jakub Kolski, Marian Dziędziel, Marcel Łoziński, Marcin Bosak, Jacek Petrycki – to tylko niektórzy z gości tegorocznego Ińskiego Lata Filmowego 2021.

Festiwal startuje 6 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. Na inaugurację pokazane zostaną dwa filmy: „Nature Is My Homeland” w reż. Marka Gajczaka i „Sukienka” w reż. Tadeusza Łysiaka.

Przez całe ILF projekcje filmów będą odbywać się w trzech miejscach: kinie Morena, Jaskini Zapomnianych Snów (w szkole) i Gospodarstwie Rybackim (kino w plenerze).

W tym roku nie tylko osoby posiadające karnet mogą być uczestnikami festiwalu (sprzedaż karnetów została zakończona), ale też te, które kupią bilet jednodniowy – cena 50 zł. Na pokazy plenerowe – wstęp wolny.

Kontynuowane są wycieczki po Ińskim Parku Krajobrazowym. Tym razem z ornitologiem, etnobotaniczką i archeologiem. Będzie także wycieczka do Stargardu – z Towarzystwem Przyjaciół Stargardu (wyjazd spod kina Morena). To dobra okazja, zwłaszcza dla przybyszów z różnych stron Polski, by choć trochę poznali nasze miasto.

ILF to nie tylko świetne filmy, ale też bardzo dobre koncerty. Wystąpią: Paula i Karol, Dubska, Kathia, Bajzel oraz DJ Mewa, DJ Hulajlama.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną dwie wystawy: malarskich portretów autorstwa Przemka Kossakowskiego i fotografii przyrodniczej Michała Zedelskiego.

Więcej o programie: http://ilf.org.pl/48/harmonogram-projekcji/

Istotną częścią tegorocznego ILF-u będą działania na rzecz O.Megi. To dawna restauracja Omega w centrum Ińska, którą kupiło – z własnych pieniędzy członków i sympatyków – Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe. Obiekt zmieni dotychczasowe przeznaczenie. Po remoncie znajdą tam swoje miejsce: archiwum społeczne Ińskiego Lata Filmowego, miejsce edukacji filmowej i artystycznej, galeria sztuki, miejsce spotkań i prezentacji.

Aby tak się stało, potrzebne są środki, dlatego w trakcie ILF-u prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Nadal też można wpłacać pieniądze pod adresem: https://www.zrzutka.pl/cvn3dm.

bk

Poprzedni artykułOdcinki Andersa i Sikorskiego – do remontu. Ruszyły wstępne prace
Następny artykułTrochę klasyki: 5 książek, które powinien przeczytać każdy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj