Karol Ostrowski – z Neptuna do Tokio

0

Swoją przygodę ze sportem zaczął w Stargardzie. Ambicja, wiele lat treningów i talent doprowadziły byłego zawodnika MKS Neptun do igrzysk olimpijskich. Karol znakomicie spisał się w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym. Nasza ekipa z czasem 3:13,88 ustanowiła w Tokio nowy rekord Polski.

Po powrocie do rodzinnego domu spotkał się z prezydentem Rafałem Zającem.

– Cieszę się, że mamy kolejnego olimpijczyka pochodzącego ze Stargardu. To właśnie w naszym Neptunie – pod okiem trenerki Katarzyny Sawickiej – Karol rozpoczął treningi, dzięki którym zaszedł już tak daleko. Gratuluję występu na igrzyskach i życzę dalszych sukcesów, które nas – stargardzian – zawsze będą cieszyły bardziej niż pozostałych kibiców z całej Polski – mówił prezydent Rafał Zając.

Karol Ostrowski ma 22 lata. Jego pierwszym klubem pływackim był MKS Neptun. Później uczył się w szczecińskim Centrum Mistrzostwa Sportowego. Po skończeniu szkoły zdecydował się na wyjazd do USA, gdzie studiuje na uniwersytecie Drury w Springfield.

W 2017 r. Karol Ostrowski zdobył złoty medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym, czyli w takiej samej konkurencji, w której wystartował na igrzyskach w Tokio. Na swoim koncie pływak ma również m.in. wicemistrzostwo Europy seniorów w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym na basenie 25-metrowym (2019) i indywidualny złoty medal mistrzostw Polski seniorów na 100 m stylem dowolnym (2021).

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułEwidencja czasu pracy – zmiany w dokumentacji pracowniczej
Następny artykułPolicja szuka świadków potrącenia pieszego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj