III liga. Błękitni z wygraną, Kluczevia z porażką

0

W miniony weekend ruszyły rozgrywki w ramach III ligi. Błękitni, którzy spadli z II ligi, wygrali na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:1. Kluczevia, która awansowała z IV ligi, doznała wyjazdowej porażki z Olimpią Grudziądz 0:1.

Błękitni przed inauguracją rozgrywek ligowych mieli przedsmak rywalizacji w postaci rundy wstępnej Pucharu Polski, w której zagrali na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Podopieczni Macieja Sayeda dwukrotnie prowadzili, w drugiej połowie grali z przewagą jednego zawodnika, a mimo to doznali porażki. Doszło bowiem do dogrywki, w której Sokół strzelił dwie bramki, ustalając końcowy wynik na 4:2.

W sobotę, już w meczu o ligowe punkty, Błękitni spisali się lepiej. Mimo że za przeciwnika mieli nie byle kogo, bo ubiegłorocznego pretendenta do awansu na szczebel centralny, od początku narzucili swoje warunki, co szybko przyniosło wymierne efekty. Stargardzianie już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Adriana Kwiatkowskiego. Z pierwszą minutą drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Maciej Liśkiewicz. W 63. minucie Polonia Środa Wielkopolska zdołała zdobyć gola kontaktowego, po trafieniu Adama Boruckiego. Na więcej jednak tego dnia podopiecznych byłego szkoleniowca Błękitnych, Krzysztofa Kapuścińskiego, nie było już stać.

Nie do końca udaną inaugurację miała natomiast drużyna Polski Cukier Kluczevia. Podopieczni Marcina Narkuna w historycznym debiucie na poziomie III ligi ulegli na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:1. Nie ma się jednak czego wstydzić, bo – po pierwsze – grali na wyjeździe, po drugie – ze spadkowiczem z II ligi, mającym też kilka sezonów gry na zapleczu ekstraklasy, a po trzecie – tylko 0:1. To wszystko jest dobrym prognostykiem na przyszły mecz.

W drugiej kolejce Błękitni zaprezentują się na własnym obiekcie. W sobotę o godz.13 podejmą KP Starogard Gdański. Ekipa Polskiego Cukru ponownie zagra na wyjeździe. Również w sobotę zmierzy się w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą (godz.17).