Jaśniej wokół kolegiaty

0

Jednym z efektów trwającego remontu kolegiaty NMP Królowej Świata jest nowe oświetlenie terenu wokół świątyni – za sprawą 13 ledowych latarń. Dzięki nim poprawiło się bezpieczeństwo przechodniów.

Nowe lampy stanęły wzdłuż przejścia między ul. Bolesława Krzywoustego i ul. Mariackiej. Oświetlona została również zabytkowa plebania i fragment chodnika prowadzącego w kierunku Ratusza.

Latarnie doskonale uzupełnią przyszłą iluminację kościoła.

Zakres prac w gotyckiej kolegiaty jest ogromny. Nowy blask zyskują wnętrza, które po renowacji zachwycają jeszcze bardziej. Dokończona zostanie modernizacja elewacji świątyni. Wykonane będą też nowe posadzki. Jeden z etapów projektu przewiduje zakup organów.

Ważne są również kwestie bezpieczeństwa. Zwiększy się ono dzięki wymianie instalacji elektrycznej i montażowi nowoczesnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. To zarówno troska o nasz najcenniejszy zabytek, jak i wszystkich odwiedzających – mieszkańców i turystów.

Postępy inwestycji można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu Kolegiata Stargard – dziennik remontu stulecia.

Kolegiata stanowi bardzo ważny element historii Stargardu, ale również tożsamości lokalnej i promocji. W 2020 r. miasto wsparło renowację naszego pomnika historii, przekazując na ten cel prawie 1 mln zł. Kolejny 1 mln zł dofinansował remont kościoła w tym roku.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPolicja szuka świadków potrącenia pieszego
Następny artykułBądź uprzejmy na drodze. Konkurs na projekt znaków rowerowych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj