Spis w języku migowym

0

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest ułatwienie dla wszystkich osób głuchych i niedosłyszących. Mogą zostać spisane przy udziale rachmistrzów migających. Aby skorzystać z tej opcji, zainteresowani muszą zgłosić się do Urzędu Statystycznego w Szczecinie przez aplikację „Zamów kontakt”, która jest dostępna tutaj.

Po odwiedzeniu aplikacji trzeba wypełnić następujące pola:

– adres e-mail,

– sposób obsługi – online lub w Urzędzie (w drugim przypadku należy wybrać z listy właściwy Urząd Statystyczny),

– data oraz zakres godzinowy wizyty,

– oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych  podczas rezerwacji e-wizyty,

– oświadczenie, że jest się świadomym, iż rozpowszechnianie wizerunku pracownika prowadzącego e-wizytę wymaga jego zezwolenia.

Dodatkowe informacje są udzielane pod numerem 91 459 75 52.

Każdy Polak może też sam spisać się przez internet. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają też wywiady telefoniczne i przychodzą do domów. Nie trzeba się tego obawiać. Spis trwa chwilę – warto pamiętać, że to obowiązek wszystkich obywateli.

Rachmistrz spisowy nigdy nie zapyta np. o numer konta bankowego, hasła albo inne wrażliwe dane. Zadaje tylko podstawowe pytania ze spisu. Wszystkie podawane przez nas informacje są u niego bezpieczne. Każda osoba spisująca ma swój identyfikator. Można go sprawdzić, dzwoniąc na infolinię – tel. 22 279 99 99 lub wchodząc na stronę internetową www.spis.gov.pl.

Warto wiedzieć, że jest kilka możliwości spisania się. Najwygodniej zrobić to przez internet na stronie www.spis.gov.pl. Inna opcja to telefon pod nr 22 828 88 88. Z tego numeru może do nas zadzwonić także rachmistrz – który przeprowadzi wywiad telefonicznie albo umówi się na spotkanie w domu.

W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 również jest stanowisko do samospisu online. Chęć skorzystania z niego można zgłaszać telefoniczne – 91 577 50 67, od poniedziałku do piątku 8:00 – 16:00.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułUwolnili jeża
Następny artykułCOOLturalne Wakacje 2021. Film, gra terenowa, koncert


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj