Ponad 100 mln zł dla gmin i powiatów na poprawę stanu dróg lokalnych

0

Do 27 sierpnia trwa nabór wniosków z gmin i powiatów na dofinansowanie inwestycji drogowych. Samorządy mogą uzyskać środki na pokrycie nawet 80 proc. kosztów remontów, przebudowy oraz budowy dróg powiatowych i gminnych.

Do udziału w naborze zachęcali dziś wojewoda Zbigniew Bogucki i wicewojewoda Marek Subocz podczas wspólnej konferencji z wójt Kobylanki Julitą Pilecką i radnymi powiatu.

– Na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2022 roku dla zachodniopomorskich samorządów rząd przeznaczył kwotę blisko 100,5 mln zł – mówił wojewoda Zbigniew Bogucki. – W tej edycji programu kładziemy nacisk na remont istniejących dróg, które są w złym stanie. Każda gmina, powiat i miasto na prawach powiatu może złożyć dwa wnioski remontowe oraz jeden na modernizację lub budowę nowej drogi.

Gminy i powiaty z terenu województwa zachodniopomorskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszu zadań jednorocznych na 2022 rok i wieloletnich realizowanych od początku roku 2022.

Wojewoda podziękował wójt Kobylanki Julicie Pileckiej za dobrą współpracę i udział w programie, który umożliwi przebudowę ul. Szkolnej w Kobylance. Na ten cel gmina uzyskała w tym roku dotację w wysokości 300 tys. zł.

– Stoimy na szutrowej drodze, która będzie modernizowana przy dofinansowaniu połowy kosztów inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To niespełna 200-metrowy odcinek, jednak ważny dla okolicznych mieszkańców oraz rodziców dowożących dzieci do znajdującej się tu szkoły, na plac zabaw czy boisko – zaznaczył wojewoda Zbigniew Bogucki.

W 2021 r. – w ramach RFRD – dla samorządów w naszym województwie przeznaczono kwotę 105,4 mln zł na 59 inwestycji – 41 gminnych i 18 powiatowych.

(r), fot. – źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Poprzedni artykułŚwięto Wojska Polskiego w Stargardzie
Następny artykułSBO 2022. Ruszyło głosowanie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj