SBO 2022. Ruszyło głosowanie

1

Znamy już propozycje zgłoszone do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Tym razem wybieramy spośród 51 projektów. Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj (16.08.) i potrwa do końca miesiąca. Wyniki poznamy już we wrześniu. Zwycięskie pomysły mają być zrealizowane w przyszłym roku.

W tegorocznej edycji SBO pojawiły się dobrze znane propozycje – budowa parkingów, chodników czy placów zabaw, ale też zupełne nowości. To np. zielone wiaty przystankowe albo mural na budynku jednej ze stargardzkich szkół. Warto poznać projekty ze wszystkich obszarów i pamiętać o możliwości oddania tzw. „złotego głosu”. Tym bardziej, że w tej edycji SBO wybór jest naprawdę duży.

Jak głosować?

Głosowanie tradycyjne odbywa się na papierowych kartach.

Dla każdego z sześciu obszarów przygotowano jeden wzór. Karty można wyciąć ze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”, wydrukować z załączników albo pobrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00.

Prawidłowe wypełnienie karty

Głosować należy na karcie dotyczącej obszaru, który zamieszkujemy:

– Obszar nr 1 – Zachód – Letnie,

– Obszar nr 2 – Chopina,

– Obszar nr 3 – Śródmieście,

– Obszar nr 4 – Stare Miasto,

– Obszar nr 5 – Pyrzyckie,

– Obszar nr 6 – Kluczewo – Lotnisko.

Każdy mieszkaniec bierze udział w głosowaniu tylko raz. Weryfikacji dokonuje się na podstawie imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania.

Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przez głosującego przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania przyporządkowanej do danego obszaru.

Głosujący może wybrać maksymalnie trzy – jego zdaniem – najważniejsze projekty będące w obszarze jego zamieszkania lub dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” – na pomysł zgłoszony w pozostałych rejonach miasta. W drugim przypadku należy wyszukać obszar oraz nazwę projektu i wpisać je na kartę do głosowania. Zaznaczenie więcej niż trzech zadań powodować będzie, że głosy przyznane zostaną tylko trzem projektom, które znajdują się na liście najwyżej.

Kartę należy wypełnić drukowanymi literami:

– imię i nazwisko,

– adres zamieszkania,

– czytelny podpis.

Karty z nieuzupełnionymi polami będą uznawane za nieważne.

Dostarczenie kart do głosowania

Uzupełnione karty są przyjmowane od 16.08.2021 r. (poniedziałek) do 31.08.2021 r. (wtorek).

Istnieją dwie możliwości:

– dostarczenie osobiste do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, 8:00 – 18:00),

– przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard.

Głosowanie przez internet

Głosowanie internetowe odbywa się przy użyciu platformy do głosowania dostępnej na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Aby wziąć udział w głosowaniu internetowym, konieczna jest rejestracja na tej stronie. Głos można oddać dopiero po przeprowadzeniu prawidłowej rejestracji i zalogowaniu się do platformy.

Głosowanie w internecie trwa od 16.08.2021 r. (poniedziałek) do 31.08.2021 r. (wtorek, do północy).

Załączniki tu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2022-glosujemy/.

(r)

Poprzedni artykułPonad 100 mln zł dla gmin i powiatów na poprawę stanu dróg lokalnych
Następny artykułPileckiego coraz dłuższa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj