W SOP – 170 miejsc najwyżej na 2 godz. Poza SOP – 250 miejsc bez ograniczeń czasowych

0

W najbliższy poniedziałek (23.08.) rusza Strefa Ograniczonego Postoju. Inaczej zaparkujemy w kilku miejscach w centrum miasta. Postój będzie bezpłatny, jeśli zostawimy tam auto maksymalnie na 2 godziny. Aby zająć takie miejsce, trzeba oznaczyć czas przyjazdu.

Specjalnie dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca przygotowane zostały bezpłatne zegary. Można je odebrać w magistracie i w kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Bez SKM zegar za szybę w aucie kosztuje 2 zł i jest do kupienia w kasie ZCP.

Warunkiem otrzymania takiego zegara za darmo jest posiadanie: SKM i dowodu rejestracyjnego lub innego dokumentu upoważniającego do korzystania z samochodu (np. umowę leasingu).

Zegary są wydawane w:

– Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),

– Urzędzie Miejskim, Ratusz na Rynku Staromiejskim 1 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),

– kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ul. Towarowa 2 (poniedziałek – piątek od 6:00 do 18:00; soboty, niedziele i święta od 8:00 do 16:00).

Parkując w SOP, nie trzeba koniecznie posiadać zegara. Wystarczy zapisać godzinę przyjazdu na kartce i umieścić ją w widocznym miejscu za szybą samochodu.

SOP pilotażowo zostanie uruchomiona w pięciu miejscach na ulicach: S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego i Skarbowej. Obejmie prawie 170 miejsc w pobliżu Urzędu Miejskiego i Starostwa, ale też sklepów i lokali usługowych. W tych lokalizacjach kierowcy mają problem z zostawieniem samochodu, aby załatwić swoje sprawy. Blisko 250 kolejnych miejsc będzie nadal dostępnych bez ograniczenia czasowego.

SOP ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Strefa nie będzie działać w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Wszystkie lokalizacje SOP można znaleźć tutaj.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPileckiego coraz dłuższa
Następny artykułFlamenco w kolegiacie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj