Festyn z sąsiadami

0

Różne zabawy, konkursy z nagrodami, kiermasz i dużo więcej – przed nami kolejny Dzień Sąsiada. Festyn odbędzie się w sobotę (21.08.) na os. Lotnisko – na parkingu przy ul. J. Śniadeckiego 11. Początek o 12:00.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Jak zawsze będzie też można zobaczyć rękodzieło i spróbować domowej kuchni. Ważną częścią Dnia Sąsiada są działania dotyczące zdrowia. W tym roku na stargardzian będą czekały szczepionki przeciwko koronawirusowi. Preparat otrzymają wszyscy chętni – nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy przyjść z dokumentem potwierdzającym tożsamość i na miejscu załatwić formalności.

Podczas festynu będzie również okazja do wyrobienia Stargardzkiej Karty Mieszkańca a w efekcie – możliwość korzystania z atrakcyjnych zniżek. Odebrało ją już ponad 11 tys. osób. Kolejne karty czekają na tych, którzy rozliczają się w Stargardzie. Aby wyrobić SKM w Dniu Sąsiada, wystarczy zabrać ze sobą rozliczony PIT za 2020 r. i dokument ze zdjęciem. Deklaracja musi być potwierdzona – pieczęcią (przy PIT-ach składanych w Urzędzie Skarbowym) lub Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (w przypadku rozliczenia przez internet – należy wydrukować pierwszą stronę PIT wraz z UPO). Więcej informacji tutaj.

O karty dla kilku członków rodziny może wnioskować jedna osoba. W przypadku ubiegania się o wydanie SKM dla członka rodziny (w tym pełnoletniego uczącego się dziecka) należy wypełnić pełnomocnictwa (do pobrania ze strony www.stargardvita.pl).

Przy okazji Dnia Sąsiada będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Rachmistrzowie pomogą wypełnić formularz wszystkim zainteresowanym. Wystarczy przyjść na festyn i zabrać ze sobą numer PESEL. Więcej informacji o spisie tutaj.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPływalnia – niedługo otwarcie
Następny artykułIII liga. Błękitni na remis, Kluczevia dołuje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj