Siłownia plenerowa i zestaw do street workoutu – szybciej

0

Jeszcze przed końcem wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 i okoliczni mieszkańcy skorzystają z zestawu do street workoutu i siłowni zewnętrznej. Inwestycja przy tej placówce zakończyła się szybciej niż planowano. Do dyspozycji stargardzian jest tam już kilkanaście nowoczesnych urządzeń.

Street workout jest połączeniem gimnastyki z elementami parkouru. To aktywność dla każdego – wszystko zależy od stopnia zaawansowania ćwiczeń. Podstawowymi są pompki, podciągnięcia, stanie na rękach i zwisy. Przy SP nr 10 można poćwiczyć na drążkach, drabinkach i poręczach – wszystko na powierzchni prawie 150 mkw. Strefę uzupełnia bezpieczna nawierzchnia z piasku.

Kolejnym elementem inwestycji był montaż urządzeń siłowni plenerowej. Na ponad 70 mkw. znalazł się wioślarz, stepper, twister, orbitrek, wahadło i podciąg nóg. Sprzęty ustawiono na komfortowej nawierzchni z kostki, dzięki czemu będzie można tam ćwiczyć niezależnie od pogody. Takie zewnętrzne siłownie cieszą się dużą popularnością wśród stargardzian. Korzystają z nich osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności.

Koszt prac przy SP nr 10 to 85 tys. zł. Mieszkańcy wybrali ten projekt do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do SBO 2022. Tym razem wybieramy spośród 51 propozycji. Szczegóły tutaj.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRemontuj – nie czekaj
Następny artykułNowe tablice GUS nie dla wszystkich emerytów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj