Przebudowa amfiteatru już niedługo

0

Czekaliśmy na jego modernizację od wielu lat. W końcu się rozpocznie i to jeszcze w tym roku, zapewnia magistrat. Na najbliższe miesiące zaplanowano prace rozbiórkowe i roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię. Obiekt całkowicie się odmieni. Po remoncie zmieści prawie 4 tys. osób, z czego 3 tys. osób będzie mogło skorzystać z miejsc do siedzenia. Scena zyska zadaszenie. Ponadto do amfiteatru bez problemu dostaną się osoby z niepełnosprawnościami.

– Zmodernizowany amfiteatr to szereg nowych funkcjonalności. Wystarczy spojrzeć teraz na przestrzeń między sceną i publicznością, nazywaną fosą albo orkiestronem – dziś niewykorzystywaną. Po przebudowie znajdą się tam miejsca dla widowni. Korzyści można mnożyć: wyjątkowo dużo miejsca dla publiczności, poprawiona komunikacja i zapewnienie maksymalnego komfortu zarówno uczestnikom wydarzeń, jak i artystom. Po modernizacji organizowanie imprez w tym amfiteatrze będzie bardziej ekonomiczne dzięki właściwemu zapleczu – mówi prezydent Rafał Zając.

Estrada ma być sześciokątem o powierzchni ponad 540 mkw. w głównej części. Pod nią znajdą się nowe garderoby i łazienki. Będzie większa widownia, na której zamontowane zostaną ławki. Zaprojektowano ją tak, by w najniższym rzędzie przed sceną – za sprawą pochylni – swoje miejsca mogły wygodnie zająć osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki dodatkowej płycie zlokalizowanej poniżej estrady przybędzie 725 kolejnych miejsc do stania. W nowym amfiteatrze będzie się mogło jednocześnie bawić blisko 4 tys. ludzi. Na widowni pojawi się też niezbędne stanowisko dla operatorów nagłośnienia i oświetlenia. Z kolei pod jedną z trybun będzie toaleta. Z powodu położenia amfiteatru – jego wkomponowania w historyczny układ fortyfikacji miejskich – nie będzie można zadaszyć widowni zarówno ze względów urbanistycznych, jak również ochrony konserwatorskiej.

Po modernizacji na teren obiektu przejdziemy jednym z ośmiu wejść. Do dyspozycji będą też ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Modernizacja ma potrwać 2 lata i kosztować ponad 12 mln zł.

(r)

wizualizacje – Stargardzkie Centrum Kultury

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Derby na inaugurację sezonu
Następny artykuł„Good Night Summer” w Teatrze Letnim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj