Węzeł Kijewo. Zmiany tymczasowej organizacji ruchu

0

W najbliższy czwartek (2 września) wykonawca robót budowlanych wprowadzi tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, w obszarze węzła Kijewo. Wynikają one z rozpoczęcia prac związanych z przebudową betonowego odcinka autostrady. W związku z zakończeniem okresu wakacyjnego, prace na węźle będą posuwać się szybciej i bardziej intensywnie.

W czwartek 2 września, w godzinach popołudniowych wykonawca wprowadzi pierwszy etap zmian na węźle Kijewo. Będzie on polegał na wyłączeniu lewej jezdni autostrady A6 (relacja Gdańsk – Kołbaskowo) w kierunku na Kołbaskowo oraz Bydgoszcz. 

Od strony Kołbaskowa ruch w kierunku na Gdańsk pozostaje bez zmian i będzie się odbywać po prawej jezdni, z ograniczeniem do jednego pasa ruchu. Ruch w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie (relacja Gdańsk -Kołbaskowo) będzie przeniesiony na prawą jezdnię A6. Od mostu na rzece Płonia do wiaduktu nad autostradą ruch na prawej jezdni będzie dwukierunkowy.

Dojazd do Szczecina będzie się odbywał tak, jak do tej pory, czyli z jezdni lewej A6.

W najbliższych tygodniach można spodziewać się następnych, czasowych ograniczeń w ruchu. Będzie to bezpośrednio związane z układaniem na nowych łącznicach warstwy ścieralnej oraz prowadzeniem prac przy ul. Zwierzynieckiej (DK10). Na dwie doby, w godzinach nocnych, wyłączona zostanie łącznica relacji Kołbaskowo – Stargard. Objazd do Stargardu będzie poprowadzony przez Szczecin za pomocą, wyłączonej obecnie z ruchu, łącznicy relacji Kołbaskowo -Szczecin. W związku z zamknięciem łącznicy, wyłączony z ruchu zostanie również zjazd ze Szczecina w kierunku Gdańska i Świnoujścia. Objazd dla tej relacji poprowadzony zostanie przez węzeł Podjuchy, poprzez łącznicę Szczecin – Kołbaskowo.

Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z układaniem warstw bitumicznych. Wykonywane są także podpory pod nowy wiadukt nad autostradą A6. Z jezdni autostrady usunięte zostaną ostatnie stare betonowe płyty i w ich miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady zostaną wykonane jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. Równocześnie prowadzone są także roboty elektryczne, prace związane z odwodnieniem korpusu drogowego i telekomunikacyjne. W połowie przyszłego roku planowane jest zakończenie prac na węźle Kijewo.

(r), fot. – źródło: GDDKiA O/Szczecin

Poprzedni artykuł82. rocznica wybuchu II wojny światowej. „Pamiętajmy o naszej odpowiedzialności, by zgodnie dążyć do pokoju”
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Derby na inaugurację sezonu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj