Będą czytać „Moralność pani Dulskiej”

0

Przed nami kolejne Narodowe Czytanie. Tym razem przypomniana zostanie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W Stargardzie fragmenty tej książki będzie można usłyszeć na różance w parku Jagiellońskim. Początek w sobotę 4 września o godz. 13:00.

We wspólnym czytaniu wezmą udział m.in. zastępca prezydenta Ewa Sowa, pracownicy Książnicy Stargardzkiej, a także aktorki Teatru Krzywa Scena i przedstawiciele lokalnych firm. Mogą do nich dołączyć wszyscy chętni mieszkańcy. Piękne okoliczności przyrody, oprawa muzyczna (Dorota i Tomasz Witkowscy) oraz forma czytania utworu, czyli zabawa w teatr (kostiumy, scenografia) – gwarantują dobrą zabawę.

Na uczestników będą czekały leżaki, koce piknikowe i wiele niespodzianek.

Narodowe Czytanie od 2012 r. organizowane jest w całej Polsce, ale też w wielu miejscach za granicą. To akcja zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Każdego roku czytane i omawiane są inne klasyki literatury. Były już m.in. „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza, „Zemsta” A. Fredry, Trylogia H. Sienkiewicza, „Wesele” S. Wyspiańskiego i „Balladyna” J. Słowackiego.

(r)

Poprzedni artykułRuszyły szkoły i przedszkola. Wyzwaniem jest edukacja w spokoju, poczuciu tolerancji i wzajemnym zrozumieniu
Następny artykułMAH wzbogaci się o skaner 3D i spektrometr


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj