Policja podsumowuje wakacje 2021 na terenie powiatu: 13 wypadków drogowych – 2 osoby poniosły śmierć

0

Koniec wakacji i pierwsze dni września to znak, że na drogach powiatu stargardzkiego ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół możemy zobaczyć więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo szczególnej grupy użytkowników ruchu drogowego – dzieci i młodzieży.

Nowy rok szkolny dla młodych ludzi to m.in. również powrót do obowiązków, które bardzo często wiążą się ze stresem. Codzienne zadania stają się rutyną. Towarzyszy im ciągły pośpiech. Wśród uczestników ruchu drogowego – zarówno kierujących, jak i pieszych – to właśnie pośpiech powoduje brak koncentracji, nieostrożność, roztargnienie. Tym samym stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas minionych wakacji w powiecie stargardzkim policjanci interweniowali 8817 razy, legitymując przy tym 11569 osób. Funkcjonariusze przeprowadzili 4322 kontrole trzeźwości, ujawniając 82 nietrzeźwych kierujących oraz 16 kierujących pod wpływem środków odurzających. W trakcie wakacji policja odnotowała łącznie 3448 wykroczeń, z czego 1087 dotyczyło przekroczenia prędkości, w tym 16 to przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stwierdzono 75 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Zatrzymano 52 uprawnienia do kierowania pojazdami oraz 133 dowody rejestracyjne. W ręce mundurowych wpadły również 52 osoby, które kierowały pojazdem pomimo braku uprawnień.

– W analizowanym okresie na drogach naszego powiatu doszło do 13 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych, a 2 osoby poniosły śmierć. Odnotowano także 203 kolizje drogowe – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

Stargardzcy policjanci w trakcie wakacji zatrzymali 129 sprawców przestępstw kryminalnych oraz 66 osób poszukiwanych. Mundurowi odzyskali 5 poszukiwanych samochodów oraz 6 innych przedmiotów.

Dużo pracy mieli także funkcjonariusze, którzy pełnili służbę na wodzie. Skutecznie – podczas tego lata nie doszło do utonięcia. Kontroli poddano 205 kąpielisk na terenie całego powiatu.

Ważne: powracające do szkół, po długiej przerwie, dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze. Szybciej zapadający zmrok oraz opady deszczu wymagają od wszystkich szczególnej ostrożności. Najwięcej bowiem w kwestii wspólnego bezpieczeństwa zależy od samych uczestników ruchu drogowego.

(r)

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułMAH wzbogaci się o skaner 3D i spektrometr
Następny artykułNasi w telewizji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj