Relaks na różance przy Narodowym Czytaniu

0

Stylowe – jak zawsze – stroje, odpowiednia scenografia, piękne otoczenie, panie z koszyczkami słodyczy, delikatna muzyka, wciąż letnia słoneczna pogoda – w takich okolicznościach w Stargardzie odbyło się Narodowe Czytanie 2021 – tym razem książki „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

To był strzał w dziesiątkę, by na kolejne czytanie wybranego dzieła zaprosić stargardzian do różanki w parku Jagiellońskim. Przyszli i to licznie, nieraz całymi rodzinami. Wygodne ławy, możliwość wypicia dobrej kawy sprzyjały relaksowi i uważnemu słuchaniu lektury, która i współcześnie nic nie straciła na aktualności. Kołtunów hipokrytów i dwulicowców wciąż mamy w nadmiarze.

Zebranych w różance przywitała wiceprezydent Ewa Sowa. Później rozpoczęto czytanie fragmentów książki. Poza pracownikami Książnicy Stargardzkiej, głównego organizatora wydarzenia, lekturze oddawali się też przedstawiciele lokalnych firm, takich jak: Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, Geoservice, Cukrownia Kluczewo, Szkoła Muzyczna Casio (zapewniła też oprawę muzyczną), Salon Piękności Studio Mey, Izabela Borutyńska Fotografia Artystyczna, Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Przy Janie”, Metalik; a ponadto aktorki Teatru Krzywa Scena oraz uczniowie i nauczyciele ze stargardzkich placówek oświatowych.

Czytający za udział w akcji otrzymali grafiki i dyplomy z podziękowaniem.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułMuzyczne pożegnanie lata. Przesłaniem – miłość, wolność, pokój
Następny artykułRemonty dróg na bieżąco


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj