Otrzymali pomoc od miasta, w odpowiedzi grali nam muzykę przez całe wakacje

0

Jak informuje magistrat, prawie 70 tys. zł z miejskich pieniędzy – jeszcze przed rozpoczęciem Coolturalnych Wakacji – trafiło do lokalnych muzyków. Kiedy znów można było organizować koncerty, występowali przed stargardzką publicznością w Teatrze Letnim. Wsparcie pomogło im w czasie pandemii, gdy nie mogli grać. Później ich działalność wzbogacała cykl wakacyjnych imprez w mieście.

Pomoc dla naszych muzyków w czasie pandemii to inicjatywa prezydenta Rafała Zająca. Chodziło o to, by otrzymali wynagrodzenie w formie zaliczki. Wsparcie było tym bardziej potrzebne, że przez wiele miesięcy artyści nie mogli koncertować, a tym samym zarabiać.

– W pandemii wspieraliśmy różne branże. Twórcy kultury ze Stargardu także doświadczyli ograniczenia swojej działalności w związku z pandemią. Bardzo mi zależało, żeby impuls finansowy trafił również do utalentowanych stargardzian. Kupiliśmy od nich usługę, a oni wystąpili później przed publicznością. Jakość ich występów była naprawdę wysoka – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach cyklu „Jeszcze będzie przepięknie…” w Teatrze Letnim odbyło się pięć koncertów. Każdy cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Coś dla siebie mogli znaleźć miłośnicy różnych gatunków muzycznych.

– Po wielomiesięcznych ograniczeniach w występowaniu zespoły i soliści ze Stargardu wreszcie dostali możliwość zaprezentowania się przed publicznością. Zarówno oni, jak i my – widzowie – byliśmy naprawdę stęsknieni tych spotkań. Cieszę się, że cykl koncertów przypadł do gustu mieszkańcom i jeszcze bardziej wzbogacił ofertę Coolturalnych Wakacji – mówi prezydent.

Przez całe lato w każdy weekend w Teatrze Letnim odbywały się różne wydarzenia. Jak co roku było przede wszystkim muzycznie i filmowo. Stargardzianie chętnie brali udział w m.in. w koncertach, seansach, przedstawieniach i warsztatach. Dzięki cyklowi „Jeszcze będzie przepięknie…” mieli okazję posłuchać zdolnych ludzi z naszego miasta.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Roman Budzowski

Poprzedni artykułNowy ambulans pogotowia ruchu drogowego dla stargardzkich policjantów
Następny artykułMarian Bęćkowski: Z muzyką i poezją na całe życie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj