Stargardzkie Dni Seniora 2021. Będzie świętowanie!

0

Trwają ostatnie przygotowania do VI Stargardzkich Dni Seniora. W planach zawody sportowe, zwiedzanie miasta, koncerty, parada seniorów, dyskoteka i znacznie więcej. Świętowanie rozpoczną już w środę (15.09.) słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dni Seniora potrwają aż do niedzieli (19.09.).

W środę (15.09.) członkowie Stowarzyszenia UTW pożegnają lato w ośrodku „Hania” w Morzyczynie. W czwartek (16.09.) w Domu Kultury Kolejarza odbędzie się spotkanie jubilatów – 80-latków i najstarszych członków Klubu Seniora. Później spod DKK wyruszy autobusowa wycieczka po Stargardzie. W rolę przewodnika wcieli się prezydent Rafał Zając.

Piątek (17.09.) zapowiada się bardzo aktywnie. O 14:30 w Teatrze Letnim seniorzy oficjalnie odbiorą klucze do miasta. Chwilę później pierwsi zawodnicy rozpoczną senioriadę. W zawodach sportowych wezmą udział drużyny z różnych organizacji pozarządowych. W trakcie rywalizacji będą też dodatkowe atrakcje dla wszystkich, m.in. zumba, pokaz Slavica Dance, porady fizjoterapeuty i strefa gastronomiczna. Piątkowe świętowanie zakończy o 17:00 koncert zespołu Big-Band.

Sobotę (18.09.) rozpoczną poranne (7:00) zawody w łowieniu ryb w stawach hodowlanych w Kluczewie. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 697 722 455 lub 506 607 987. O 14:30 z Rynku Staromiejskiego w kierunku Parku Chrobrego wyruszy parada seniorów. O 15:00 w Teatrze Letnim rozpocznie się festyn. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych, zakręcić kołem fortuny, oznakować rower, zmierzyć poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz ciśnienie. Chętni skorzystają też z Mobilnego Punktu Szczepień i spiszą się u rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego. Będą również występy artystyczne. Z kolei o 18:00 wystartuje dyskoteka specjalnie dla seniorów. Zabawa potrwa aż do 22:00.

VI Stargardzkie Dni Seniora zakończy w niedzielę (19.09.) Terenowa Gra Miejska.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułIII liga. Remis Błękitnych, porażka Kluczevii
Następny artykułSTBS wybuduje nowy blok przy Śniadeckiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj