UTW. Tanecznie pożegnali lato

0

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku nietypowo rozpoczęli VI Stargardzkie Dni Seniora, gdyż w przeddzień tego święta doskonale bawili się na pikniku w Morzyczynie. Towarzyszyli im prezydent Rafał Zając oraz jego zastępcy Ewa Sowa i Piotr Mync. Było muzycznie, tanecznie i smacznie.

– Krążą legendy, że w Morzyczynie za każdym razem jest wyśmienita zabawa i postanowiłem wraz z moimi zastępcami zobaczyć to na własne oczy. Pożegnaliśmy lato, a jednocześnie rozpoczęliśmy też wielkie święto – Stargardzkie Dni Seniora, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich imprez. UTW tworzy naprawdę dobrze zintegrowane środowisko – razem się bawi, ale też wspiera. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach – mówił prezydent Rafał Zając.

Seniorzy od lat witają i żegnają lato na klimatycznych spotkaniach nad Miedwiem. To okazja do podsumowania wakacyjnych aktywności i zaplanowania kolejnych atrakcji na jesień. Najbliższe dni słuchacze UTW już mają wypełnione wydarzeniami w ramach Stargardzkich Dni Seniora. Wezmą udział m.in. w senioriadzie, pokażą się na paradzie i będą się bawić na festynie. Cały program tegorocznego świętowania można znaleźć tutaj.

Członkowie UTW są bardzo aktywni. Uczą się języków obcych, biorą udział w ciekawych wykładach, jeżdżą na wycieczki, ale też śpiewają, tańczą i ćwiczą. We wrześniu, październiku i listopadzie trwa rekrutacja na rok akademicki 2021/2022. Nie ma ograniczeń w liczbie studentów. Więcej informacji i terminy składania deklaracji są tutaj.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSCK. Wernisaż fotografii Aleksandry Matys
Następny artykułMPK. Jeżdżą od 60 lat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj