Wiek to tylko liczba

0

Trwają Stargardzkie Dni Seniora. Jednym z punktów programu było spotkanie jubilatów, którzy skończyli 80 lat. Były serdeczne życzenia, dobra atmosfera, mnóstwo rozmów i wycieczka po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem. Gratulacje z okazji okrągłych urodzin odebrało kilkunastu stargardzian zrzeszonych w Polskim Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

– To wspaniałe, że dzisiejsi osiemdziesięciolatkowie nie tylko pięknie wyglądają, ale też są tak bardzo aktywni. Z radością patrzę na wasze uśmiechy, błysk w oku i całą energię, której macie w sobie tak wiele. Tego życzę wszystkim seniorom. Bądźcie zadowoleni każdego dnia. Dzielcie się życzliwością, pomocą, wspierajcie się wzajemnie. Korzystajcie też z aktywności dla osób starszych, których w naszym mieście nie brakuje. Dzisiaj bawimy się na Dniach Seniora, ale na co dzień też przecież działacie – w klubach, kawiarenkach, na różnych spotkaniach i zajęciach. Pamiętajcie, że zawsze jest czas na spełnianie marzeń – mówiła Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

W tym roku 80 lat ukończyło 17 członków PZERiI. Każdy z obecnych dostał upominki i czerwoną różę. Na spotkaniu jak zawsze pojawili się również najstarsi seniorzy. Był czas na rozmowę, zjedzenie czegoś dobrego, a także występy artystyczne. Swoje umiejętności zaprezentowali związkowi poeci. Zaśpiewał również chór.

Prezentem dla jubilatów była wycieczka po mieście z prezydentem Rafałem Zającem. Na trasie znalazły się inwestycje, które niedawno zostały rozpoczęte, te trwające, ale i będące na ukończeniu. Padały pytania o szczegóły działalności pływalni po modernizacji, która przygotowuje specjalną ofertę także dla seniorów. Duże wrażenie zrobił wciąż rozbudowujący się Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii na os. Lotnisko. Tylko nieliczni jubilaci byli tam już wcześniej. O historii Stargardu opowiedział seniorom Piotr Tarnawski z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Stargardzkie Dni Seniora potrwają jeszcze do niedzieli. Szczegółowy program wydarzenia można poznać tutaj.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAutobusy MPK zawiozą na Złotą Dynię
Następny artykułEDD 2021. Poznać dziedzictwo swojego powiatu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj