Seniorzy rządzą! Także w sportowej rywalizacji

0

Podczas trwających Stargardzkich Dni Seniora, w piątek (17.09.) w hali OSiR przekazane zostały klucze do miasta na ręce Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta ds. Seniorów. W ten symboliczny sposób nastąpiło oficjalne otwarcie SDS, mimo że świętowanie trwa już kilka dni. Tego dnia odbyła się senioriada – zawody sportowe drużyn, reprezentantów organizacji pozarządowych.

– Z wielką chęcią przekazuję co roku seniorom klucz do miasta, bo za każdym razem kiedy go oddają, Stargard jest bardziej radosny. Doskonała atmosfera tego wydarzenia niesie się dalej, sprzyja rozwojowi organizacji pozarządowych i sprawia, że nasze dni seniora stają się rozpoznawalne w Polsce. Jestem z tego powodu dumny i mam satysfakcję, że w Stargardzie żyją ludzie, za sprawą których jest to możliwe – mówił prezydent Rafał Zając.

W ramach senioriady, sześć drużyn, na które złożyło się kilkudziesięciu zawodników, brało udział w różnych konkurencjach sportowych. Wspierała ich młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Stargardzie. Był też pokaz Slavica Dance i zumba. Nie zabrakło strefy gastronomicznej.

Po zawodach w hali OSiR, o 17:00 w Teatrze Letnim zagrał zespół Big-Band.

(r)

fot.: UM w Stargardzie, Maciej Kuszela

Poprzedni artykułEDD 2021. Poznać dziedzictwo swojego powiatu
Następny artykułSpisz się. Nawet w nocy!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj