MPGK inwestuje w kanalizację i wodociągi

0

Ponad 3,2 km sieci kanalizacji wybudowało w ciągu dziewięciu miesięcy br. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarski Komunalnej. Oprócz tego w Stargardzie przybyło przeszło 2,7 km wodociągów. Cały czas realizowane są też kolejne inwestycje. To m.in. wymiana rur i renowacja sieci kanalizacji ogólnospławnej.

Największym projektem zakończonym w tym roku jest budowa wodociągu i kanalizacji w ul. Metalowej. To inwestycja o wartości przeszło 4,5 mln zł. Dzięki temu w PPNT przybyło ponad 2,7 km rur kanalizacyjnych, przepompownia oraz przeszło 2,7 km wodociągu. Na ten cel miasto zdobyło prawie 3 mln 850 tys. zł dofinansowania.

MPGK wybudowało również sieć kanalizacji w ul. Łąkowej, Sadowej i Mazurskiej. Przybyło tam prawie 500 m rur za niemal 650 tys. zł. Z kolei w ul. W. Sikorskiego, ul. W. Andersa i ul. Podmiejskiej wyremontowano łącznie 728 m sieci wodociągowej, co kosztowało spółkę prawie 135 tys. zł. Dodatkowo w modernizowanych ulicach W. Sikorskiego i W. Andersa wymieniono też fragment wodociągów wraz z przyłączami.

W ul. Łąkowej i ul. Podmiejskiej trwa również budowa sieci wodociągowej, a w ul. Nowowiejskiej – kanalizacyjnej. Całość powinna być gotowa w listopadzie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tej jesieni zakończy się też renowacja sieci kanalizacji ogólnospławnej w ul. W. Broniewskiego, ul. Szczecińskiej, ul. W. Andersa i ul. T. Kościuszki. To wszystko ma kosztować prawie 2 mln zł.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułSkarby pamięci z Książnicy Stargardzkiej czekają na Ciebie
Następny artykułKoncert Cameraty Stargard: Astor Piazzolla, Francis Lai, George Gershwin i inni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj