III liga. Błękitni i Kluczevia znowu bez punktów

0

Drugi weekend z rzędu stargardzkie drużyny, rywalizujące w III lidze, zanotowały porażki. Błękitni przegrali u siebie z Olimpią Grudziądz 0:3, natomiast Polski Cukier Kluczevia, grając na wyjeździe, musiała uznać wyższość KP Starogard Gdański.

Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz 0:3 (0:2)

Bramki: 14. min. Bojas, 28., 50. min. Wicki

W 10. kolejce rozgrywek II grupy III ligi Błękitnym przyszło się zmierzyć u siebie z wiceliderem tabeli, Olimpią Grudziądz. Już pierwsze minuty pokazały, że zespołem dominującym będą goście. Olimpia konstruowała bardziej składne akcje, choć niewiele z nich wynikało. W 14. minucie to jednak ona otworzyła wynik. Po strzale zawodnika Olimpii Dominik Sasiak wypiąstkował piłkę przed siebie, ale dopadł do niej niepilnowany Jakub Bojas, który wpakował ją do siatki.

W 25. minucie mogło być 0:2. Po zamieszaniu w polu karnym Błękitnych piłka wylądowała pod nogami Tomasza Kaczmarka, który miał już położonego golkipera Błękitnych. Uderzył jednak za słabo i wprost w niego.

Po chwili padła bramka dla Olimpii. Akcja podobna, jak z 14. minuty, błędy w szeregach stargardzkiej defensywy i tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wicki.

Trener Błękitnych Maciej Sayed zareagował błyskawicznie i dokonał dwóch zmian. Gra nieco się ożywiła, ale nadal brakowało akcji podbramkowych.

Po zmianie stron to Olimpia wciąż miała optyczną przewagę i w 50. minucie udokumentowała ją golem na 3:0. Piłkę w pole karne Błękitnych posłał Krzysztof Wicki, ta jeszcze najprawdopodobniej musnęła któregoś z zawodników gospodarzy i znalazła się w siatce.

Błękitni grali bez większego polotu i tak naprawdę trudno doszukać się w tym meczu akcji, która zasługiwałaby na większą uwagę.

Mimo że Olimpia kończyła spotkanie w dziesiątkę, po drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej, kartce Tomasza Kaczmarczyka, stargardzianie nie zdołali zdobyć nawet  bramki honorowej.

W kolejną sobotę podopieczni Macieja Sayeda zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

KP Starogard Gdański – Polski Cukier Kluczevia Stargard 1:0 (0:0)

Bramka: 78. min. Frygier

Sytuacja stargardzkiego beniaminka nie ulega zmianie. Kluczevia, oprócz dwóch kolejek, w których zdobyła po punkcie, notuje porażkę za porażką. O ile jednak w poprzednich spotkaniach przegrywała dość znacząco, o tyle w sobotę dzielnie się trzymała przez niemal cały mecz i dopiero w 78. minucie skapitulowała. Kiedy wydawało się, że podopieczni Marcina Narkuna dopiszą do swojego konta przynajmniej jeden punkt, szalę zwycięstwa na stronę KP Starogard Gdański przechylił Oskar Krygier.

Polski Cukier Kluczevia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a do bezpiecznej pozycji traci 8 punktów.

Podopiecznych Marcina Narkuna czeka teraz mecz u siebie z zespołem Stolem Gniewino (sobota, godz.14).