14. emerytury – uwaga na oszustów

0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy proponują pomoc w przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnego wniosku.

ZUS otrzymał informację, że do jednej z klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS i oferowała pomoc przy wypełnieniu wniosku o 14. emeryturę. Dzwoniąca kobieta próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

– Przypominamy, że pracownicy Zakładu nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy złożeniu wniosku. „Czternastkę” wypłacimy z urzędu razem z listopadowym świadczeniem – mówi Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego.

Oszuści, którzy podają się za pracowników ZUS, liczą na zaufanie seniorów i chcą w ten sposób wyłudzić ich dane osobowe.

Gdy ktokolwiek ma wątpliwości, że osoba, która do niego dzwoni, podaje się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod nr. tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Miła niespodzianka w stolicy
Następny artykułPomogą uczniom minimalizować negatywne skutki pandemii i prowadzenia nauki w trybie zdalnym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj