Pomogą uczniom minimalizować negatywne skutki pandemii i prowadzenia nauki w trybie zdalnym

0

Są pieniądze na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla ponad 1000 uczniów z 11 szkół podstawowych, którzy przez pandemię koronawirusa musieli zmierzyć się z izolacją. Z tego powodu cierpi nawet co 3. uczeń – wynika z badania Centrum Badania Opinii Społecznej.

Celem projektu Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, który niedługo rusza w stargardzkich szkołach, jest minimalizowanie negatywnych skutków, jakie przyniosła pandemia i prowadzenie nauki w trybie zdalnym. Wśród problemów można wymienić trudności emocjonalno-społeczne, ale także kłopoty w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. Zauważalna jest także nieporadność w różnych sytuacjach społecznych i rosnąca liczba uczniów z problemami natury psychicznej. Ponadto przez naukę na odległość młodsi uczniowie mieli problemy z opanowaniem umiejętności wymagających bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Chodzi przede wszystkim o czytanie i pisanie. Nie było też możliwości rozszerzania zainteresowań i szczególnych talentów.

Odpowiedzią na te problemy będą aktywności we wszystkich stargardzkich podstawówkach. Już zaplanowano zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, rozwijające uzdolnienia, umiejętności uczenia się, ale także te specjalistyczne: korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne i podnoszące kompetencje emocjonalno-społeczne. Poza tym uczniowie dostaną pomoc w wyborze dalszego kierunku kształcenia i zawodu. Skorzystają również z porad i konsultacji. Wszystko to pozwoli uzupełnić braki, a także rozwinąć pasje.

Cały projekt kosztować będzie prawie 375 tys. zł, w tym prawie 354 tys. zł to dofinansowanie pozyskane przez Stargard ze środków RPO WZ 2014-2020.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. KPRM/print screen

Poprzedni artykuł14. emerytury – uwaga na oszustów
Następny artykułCzerpali ze skarbca pamięci Książnicy Stargardzkiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj