Mnożenie i dzielenie to dla nich pestka

0

Tabliczka mnożenia to dla jednych coś prostego, a dla innych prawdziwe wyzwanie. Jak z zadaniami poradzili sobie pracownicy Urzędu Miejskiego? Ich biegłość w mnożeniu i dzieleniu kolejny raz sprawdzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z okazji 11. edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Każdego roku w pierwszy piątek października młodzi ludzie wyruszają na ulice, gdzie przepytują z tabliczki mnożenia – często zaskoczonych – przechodniów. Odwiedzają też różne instytucje i urzędy. W stargardzkim UM dodatkowo czekało na nich zadanie specjalne. Pracownicy Wydziału Inżynierii przygotowali krótki sprawdzian ze znajomości znaków drogowych. Uczniowie bez chwili wahania udzielali poprawnych odpowiedzi.

Patrol Egzaminacyjny z SP nr 5 planuje jeszcze przepytać pracowników m.in. starostwa i policji. Na każdego, kto poprawnie odpowiedział na 5 matematycznych zagadek, czeka certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodka nagroda. Ci, którzy nie spotkają dzisiaj uczniów, mogą sprawdzić swoją wiedzę na wirtualnym egzaminie – wystarczy kliknąć tutaj.

W tegorocznym Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia bierze udział prawie 5,4 tys. szkół z całego kraju. Do wydarzenia dołączyły także placówki m.in. z Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, a nawet Jordanii, Indii i Kataru. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski – nauczyciel matematyki i organizator Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułCzerpali ze skarbca pamięci Książnicy Stargardzkiej
Następny artykułNSH. Jak to z Hanzą było – stargardzki handel


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj