AquaStar zaprasza do siebie

1

– Projekt nie był łatwy. Można go przyrównać do krętej, wyboistej drogi z wieloma niespodziankami – mówił prezes OSiR Stargard sp. z o.o. Grzegorz Chudzik podczas otwarcia przebudowanej pływalni AquaStar przy ul. Szczecińskiej 35. – Pomimo różnych trudności inwestycja zakończyła się sukcesem. Mamy piękny, nowoczesny, funkcjonalny, świetnie wyposażony obiekt z bardzo dobrą ofertą usług dla mieszkańców.

Otwarcie odbyło się dzisiaj w holu pływalni z udziałem wielu gości, w tym m.in. projektantów, wykonawców i byłych szefów stargardzkiego OSiR-u.

– Dążymy do tego, by Stargard był ciągle dynamicznie rozwijającym się miastem, ale też takim, aby w różnych obszarach rozwijać się tu mogli również mieszkańcy. Wykonujemy kolejny krok w tym kierunku, otwierając zmodernizowaną pływalnię z szerszą ofertą rekreacji i sportu dla stargardzian mówił prezydent Rafał Zając. – Zrobiono tu wszystko, żeby zachować klimat tej budowli, z dbałością o szczegóły, czego wyrazem odrestaurowany zegar ścienny nad dużym basenem. Oddajemy mieszkańcom ten piękny obiekt, dziękując za pracę i ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tak nowoczesnego i atrakcyjnego budynku.

Zbigniew Sowa, były dyrektor OSiR-u: – Cieszę się, że mamy taki ładny obiekt. Już w 1935 r. budowano go w bardzo wysokim standardzie. Jego remonty miały zapewnić mu dobre funkcjonowanie. To była typowa pływalnia z siłownią. Teraz, dzięki modernizacji i rozbudowie, zrobiony został krok do przodu. To obiekt z ofertą na dzisiejsze czasy.     

AquaStar to baseny, dwie zjeżdżalnie, rwąca rzeka, masaże wodne, piętrowa siłownia, saunarium i strefa fitness.

Dwie zjeżdżalnie mają ponad 133 m długości. Lustro wody w basenie sportowym to 312,5 mkw. powierzchni. Łączna przestrzeń w przestronnych salach fitness to 240 mkw. Każdego dnia, aż przez 14 godzin, będą się tam odbywały różne zajęcia – m.in. wzmacniające, taneczne, wytrzymałościowe i relaksacyjne.

Artur Wiśniewski, były prezes OSiR-u: – Jestem bardzo zadowolony z efektu. Fajne, nowe pomysły, włącznie z dobudówką. Cały obiekt jest spójny funkcjonalnie i wizerunkowo. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni.

Na zwolenników wysiłku fizycznego czeka dobrze wyposażona, piętrowa siłownia, a w niej – różne treningi. Gdy ćwiczenia połączy się z wodą, będzie aqua aerobic, który cieszy się dużą popularnością wśród stargardzian. Planowane są też m.in. treningi rowerowe w wodzie, nauka pływania dla osób w każdym wieku, zajęcia Akademii Malucha, pływanie dla aktywnych i inne aktywności dopasowane do możliwości ruchowych.

Nowością w AquaStar jest strefa saun na 164 mkw. Znajdują się tam: sauna sucha, parowa i biosauna. Chętni będą mogli skorzystać z aromaterapii. Niezależnie od tego, co kto wybierze, po wszystkim warto odpocząć w klimatycznej, specjalnie do tego przystosowanej strefie.

Beata Radziszewska, była prezes OSiR-u: – To kawał dobrej, potrzebnej roboty dla mieszkańców, wykonanej przez wiele osób, instytucji i firm. Niech AquaStar trwa do końca świata i jeden dzień dłużej!

Od jutra (wtorek 5.10.) dostępne będą wszystkie te atrakcje. Nowe, wygodne szatnie i prysznice zapewnią komfort korzystania z całego obiektu, który jest dostosowany również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na atrakcyjne zniżki mogą liczyć posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca. Tu są informacje, gdzie i jak ją zdobyć.

Koszt modernizacji obiektu wyniósł prawie 40 mln zł. Miasto zdobyło na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln zł.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

na zdj. głównym – prezes OSiR-u Grzegorz Chudzik

Poprzedni artykułPracownicy MAH wśród zwycięzców Zachodniopomorskiego Wydarzenia Muzealnego Roku
Następny artykułIII liga. Szczęście Kluczevii, pech Błękitnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że przy okazji otwarcia obiektu, nikt nie pomyślał, aby uhonorować chociaż skromnym zdjęciem najwybitniejszego pływaka ze Stargardu, dwukrotnego olimpijczyka, a później trenera i wychowawcy młodzieży – Władysława Wojtakajtisa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj