Przyjdź, posłuchaj fachowców i… przygarnij Burka

0

To już 10. edycja adopcyjnego festynu rodzinnego „Przygarnij Burka”. Jak zawsze będzie mnóstwo atrakcji dla czworonogów i ich właścicieli. Początek w sobotę (9.10.) o 10:00 w Parku Zamkowym. Impreza jest również dobrą okazją do wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie.

W programie m.in. jubileuszowy „Rajd na 4 łapy” i zawody Rally-O dla początkujących. Na miejscu będzie można poobserwować także rywalizację najczulszych nosów w zawodach nosework. Zwierzaki rozpoznają konkretne zapachy i wskazują je opiekunom – kto pierwszy, ten lepszy.

Będzie też spotkanie z prof. Moniką Niewiadomską – behawiorystą, trenerem psów, kynoterapeutą i trenerem agility. Wielu porad dla wszystkich zainteresowanych udzieli też Ewa Opulska, która także jest kynoterapeutą, a poza tym sędziuje w zawodach Rally-O i zajmuje się treningiem nosework.

– Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy. Udział w festynie to również okazja na dowiedzenie się czegoś więcej o adopcji zwierzaka ze schroniska. Na miejscu będą wolontariusze i przedstawiciele TOZ Kiczarowo, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania – informuje magistrat.

Organizatorem imprezy jest ośrodek szkolenia psów Canis Sport.

(r)

Poprzedni artykułNowy wicewojewoda zachodniopomorski. Tomasz Wójcik za Marka Subocza
Następny artykułGdzie są dzieci z Michałowa?


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj