Apel Polskiego Czerwonego Krzyża: Na ratunek uchodźcom

0

„Kryzys na granicy Polski z Białorusią narasta. Opinia publiczna informowana jest, że każdego dnia do Polski przez granicę polsko-białoruską próbuje przedostać się od 200 do 500 osób. Większość z nich potrzebuje nie tylko butów, ciepłej odzieży i jedzenia, ale również pomocy medycznej. Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę środków na konto pod hasłem „Na ratunek uchodźcom”.

Polski Czerwony Krzyż kontynuuje swoje działania na rzecz migrantów. Dotychczas dostarczył pomoc do ośrodka w Lininie i Bezwoli oraz we współpracy z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich dwukrotnie już przekazał pomoc dla migrantów przy granicy polsko- białoruskiej. Dotychczas było to 500 koców i 150 śpiworów oraz żywność, środki higieniczne  i pomoce edukacyjne dla dzieci uczących się w ośrodkach, o wartości 70 000 zł.

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa naszego regionu o udzielenie wsparcia migrantom znajdującym się na granicy polsko-białoruskiej w tak trudnej sytuacji życiowej, jakim jest konieczność opuszczenia swego kraju i koczowania w ekstremalnych warunkach.

Aby móc skutecznie działać, potrzebujemy wsparcia finansowego, dlatego też została uruchomiona zbiórka środków na konto. Każdy, kto chce wesprzeć ten cel, może przelać dowolną kwotę na rachunek o numerze: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Na ratunek uchodźcom”. Można również  dokonać wpłaty  PayU przez stronę internetową www.pck.pl lub wnieść wpłatę w kasie Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego, III piętro, pokój 18 od poniedziałku do piątku w godz. od 8” do 14”).

Zwracamy się również z gorącą prośbą do wszystkich  lokalnych przedsiębiorców i hurtowni o przekazywanie do Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Szczecinie nowych niezbędnych artykułów dla uchodźców, przede wszystkim: koców, śpiworów, karimat, środków czystości, obuwia, ciepłej odzieży, kurtek, bielizny oraz żywności, którą można spożyć bez konieczności przetwarzania”.

(r)

Poprzedni artykułCyfrowa Gmina. Stargard dostanie prawie 1,4 mln zł na rozwijanie e-usług
Następny artykuł„Unia to my”, „Ja zostaję”, „Kocham cię, Europo!”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj