III liga. Bezbarwny mecz Błękitnych i porażka Kluczevii

0

Podopieczni Macieja Sayeda, po słabym meczu na własnym stadionie, zremisowali bezbramkowo z niżej notowanym GKS-em Przodkowo. Dziewiątej w sezonie porażki doznał z kolei stargardzki beniaminek III ligi, Polski Cukier Kluczevia. Tym razem podopieczni Marcina Narkuna musieli uznać wyższość Świtu Szczecin.

Błękitni Stargard – GKS Przodkowo 0:0

To było najprawdopodobniej najsłabsze dotychczasowe spotkanie Błękitnych w tym sezonie. Stargardzcy kibice, którzy przybyli na stadion przy Ceglanej, z pewnością liczyli na okazałe zwycięstwo swoich piłkarzy, a tymczasem nie ujrzeli ani jednej bramki.

W pierwszej połowie GKS wypracował dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. W 8. minucie Marcin Kajca, strzelając z główki, posłał piłkę tuż obok spojenia, a w 26. minucie Adrian Petk uderzył sprzed pola karnego, zmuszając Dominika Sasiaka do trudnej, ale skutecznej interwencji.

Stargardzianie najgroźniejszą akcję stworzyli w 36. minucie, kiedy prawym skrzydłem poszedł Konrad Prawucki. Dograł wzdłuż bramki GKS-u, ale tam dobrze spisała się defensywa przyjezdnych.

Po zmianie stron, w szeregach biało-niebieskich pojawił się Damian Niedojad i tuż po wejściu oddał strzał z główki, ale piłka powędrowała w ręce golkipera GKS-u.

Błękitni jeszcze w doliczonym czasie gry mogli zgarnąć komplet punktów, tylko, że w boczną siatkę trafił Oliwer Kowalik.

Tak więc na palcach jednej ręki można policzyć groźne akcje, które drużyny łącznie stworzyły w całym meczu.

Błękitni, grając u siebie i to z niżej notowanym rywalem, dopisali do swojego konta zaledwie jeden punkt.

Podopiecznych Macieja Sayeda czekają teraz dwa spotkania wyjazdowe. W nadchodzącą sobotę zmierzą się z Pogonią II Szczecin, a 23 października z Unią Janikowo. U siebie zaprezentują się dopiero 30 października w meczu z Elaną Toruń.

Świt Szczecin – Polski Cukier Kluczevia Stargard 3:0 (1:0)

Bramki: 18. min. Bartoszyński (s), 64. min. Krawiec, 71. min. Ładziak

Patrząc na dotychczasową grę Kluczevii, każdy inny wynik, niż zwycięstwo gospodarzy, stanowiłoby niespodziankę w tym spotkaniu. Ale niespodzianki nie było. Worek z bramkami Kluczevia otworzyła sobie sama, po tym jak w 18. minucie do własnej siatki trafił Kamil Bartoszyński.

Świt na gola własnego autorstwa musiał poczekać do drugiej połowy, a dokładnie do 64. minuty. Dopiero wtedy miejscowym udało się rozpracować defensywę stargardzian i podwyższyć wynik na 2:0.

Kropkę nad „i” szczecinianie postawili 7 minut później, kiedy po raz trzeci został pokonany golkiper Kluczevii.

Podopieczni Marcina Narkuna doznali dziewiątej porażki w tym sezonie. Wciąż zamykają ligową tabelę, a do bezpiecznego miejsca tracą siedem punktów.

W sobotę 16 października Polski Cukier Kluczevia podejmie Unię Janikowo. Początek o godz.14.